Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

Departamentul pentru cafea si afaceri sociale


Recommended Posts

  • Răspunsuri 809
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Posted Images

 

 

Rox, cand e examenul de capacitate mai exact? La inceput/mijloc de iunie? Clasele a 8-a termina anul scolar mai devreme, nu? Mihaela, da, nu prea te incadrezi cu rusii... asa ca lasa-i pe anul viitor si incepeti problema vizelor mai din timp. Desi pentru Romania e suficienta cartea de identitate, ambele state fiind membre UE. poti calatori din SE in RO doar cu CI-ul, fiind ambele state membre UE.

 

Pai nu mai am CI. As putea sa îmi fac CI suedez, pot calatori in Ro. Daaaaar, la venire înapoi in Suedia vin prin Istanbul. Ăștia aveau zborul la ora cea mai convenabila, eu zbor fin Cluj și eu voi fi in Zalău. Ei bine turcii cer pasaport, valabil încă 180 de zile după data călătoriei.

Am însă pasaport românesc dar ghinion, expira in 30 Iunie. Nicicum nu se potrivește. 

 

Problema a ajuns așa Pt ca eu nici acum nu am concediul aprobat, de la job, deși începe in 17 Iunie. E foarte mare criza de personal, e mare problema in domeniul medical in Suedia. Dacă aveam concediul aprobat, aveam și vizele mai demult. Chestia e ca Pt vize e nevoie de vouchere de la hoteluri, trebuie rezervate și plătite. 

 

In fine, nu-i așa bai, mergem prin Baltica, apoi in Europa pe unde nu am fost.

 

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Antmil, ma bucur pentru baiatul tau. A terminat, va preda, va face ceva ce ii place. Ii doresc sa-i mearga toate din plin.

 

Fleur, te  imbratisez strans, imi pare rau ca treci printr-o asa situatie, insa daca nu ai regrete crede ca totul o sa fie bine, din ce in ce mai bine.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Antmil, țin pumnii pruncului la examene! Miha, la fel pentru Silvia! Rox, Patrick mai are cam o lună de școală, nu? Îi țin pumnii și lui!

 

Ella, la mulți ani lui Marco! Și felicitări pentru cetățenia orașului! 

 

Viviana, spor la terminat casa! Cred că e tare fain să te uiți câte ai făcut!

 

Monica, să vă fie de bine vacanța!

 

Eu sunt la polul frigului, e îngrozitor de rece și plouă. Ieri am ieșit 700 de m până la restaurant și am ajuns ca un soarece murat. Mai ales că din cei care circulau cu mașina erau unii grăbiți care împroșcau jerbe de apă  [batcap]  de care nu te puteai feri.

 

La Toplița am fost pe dealuri, am văzut multe frăguțe înflorite, poate am noroc la vară să mai merg acolo și să le găsesc coapte. 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...