Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

Departamentul pentru cafea si afaceri sociale


Recommended Posts

  • Răspunsuri 809
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Posted Images

Buna,

eu recuperez de zor ziua de 30 aprilie. Mai am maine si gata.

 

Fleur, ma bucur ca sunteti bine!

 

Multa bafta celor care dau examene!  Mihai are zilele acestea primele lui examene de evaluare- el este in clasa a II-a.

 

Laura sunt in asentimentul tau, din pacate scoala noastra de caartier are pt clasele 5-8 program numai dupa-masa. Ramona intra de regula la 12:30 si termina la 18:30. Lunea si miercurea, imediat dupa are antrenament la volei si ajunge acasa in jurul ore 20. Asta pt ca stam la 5 minute de scoala. A avut zile cand a prins-o si ora 23 la teme. Bine, mie mi se pare ca sta mult la teme, cred eu ca ar putea termina mai repede. Dar ce este drept nu mai face alte cursuri. Lb engleza a facut cand si cand cu o doamna, care sper eu sa ne ia din toamna macar o data pe saptamana.

 

Miana, imi pare rau de Maxi...

 

Am mai citit ca Viviana are probleme in a gasi mesteri buni, Ella s-a intors din vacanta, Rox are banchet si recital in week-end, Daniela e pe coclauri si Silvi cauta informatii despre concedii cu rulota si cam atat a retinut neuronul meu obosit.

 

Seara buna!

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Si eu, mai bine zis noi (cand eram noi) am cochetat cu ideea de vacanta cu rulota, sa facem un tur Canada-State. Ce ne-a impiedicat a fost pretul foarte mare sa inchiriezi asa ceva, si vorbesc de rulote mici. De autorulota nici nu poti sa te apropii.

Oricum treaba asta cere o buna organizare, iar eu in vacanta nui vreau sa ma ocup de asta, doar sa ma relaxez.

As inchiria o rulota pentru cateva zile de camping, de ex., pentru ca nu le am cu corturile, dar sunt si alternative la a cara "casuta" dupa tine.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Tocmai am aflat de la sindicat, ca avem dreptul sa avem cu doua luni înainte, cel puțin, concediul de vara aprobat. Șeful a greșit fata de mine (și alți colegi care vor concediul in aceeași perioada). Nu știu însă dacă exista ceva compensare, am sa întreb mâine. 

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

nu pot tine pasul cu voi.. si recunosc ca am citit pe sarite..

Rox, sa zic cu matematica :))) Copiii au mers la clasa speciala de matematica la liceu unde au facut materia de cls a 10a.  Si dau examen din ea, iar nota de acum, le va fi nota de la matematica din clasa a 10a, iar la anul fac materia de cls a 11/modulul urmator. Daca nu iau nota maxima, probabil vor vrea sa refaca materia...

 

Ce o fi cu Ioana?

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Silvi,

noi am fost 2 ani cu rulota in concediu ( casa pe roti, nu anexa la mașina )

 

primul an am fost in franta . Bretania și am coborât la Carcassonne catre Marea mediterran. 2 sapt : august sept . 

A fost demential: parcat pe malul atlanticului oriunde oricand. 

Noi am avut bicicletele . Parcam gratis lângă orașe și vizitam toată ziua : Nantes , Bordeaux  St Michael etc etc cu bicicletele . 

 

al doilea an am fost tot 2 sapt in Italia . 

Dar Italia nu e franta și zona de sud nu o recomand pt rulote . Noi am închiriat și mașina in Italia . Coasta Amalfina . Pana la urma barca acolo e minunata . 

 

Am redus vizita și ne- am întors la Bodensee/ Germania .

 

deci Italia nu o recomand cu rulota. Franta & Germania Da. 

 

Am fost și in Normandia , cu locație fixa, cred ca la 1 an distanță și toți am zis ca era mai bine la rulota . 

Da, nu e ieftin deloc. Dar se merita . 

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

buna dimineata  [:)]

 

si eu tot dupamasa am invatat in 5-8 si apoi a 9 a si a 10 a.este timp mai putin pt extra scolare ,dar si somn mai mult.sunt de acord total cu miha  [clo]

 

semestrul asta am ore si dimineata si dupamasa.sunt praf  [alcool] maine de la 8 pana seara...pai numai la ideea ca ma trezesc la 6 jumate ma iau palpitatiile  [alcool]  [fri]

 

Fleur numai bine iti doresc!  [pup]

 

zi buna s-aveti!   [floare3]

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Judoka, eu am doar nr de tel ale parintilor cu care copiii sunt prieteni si nu comunicam despre scoala. La copilul mare e un app (toate liceele din oras il au) pentru parinti si copii in care au orarul, notele, absentele, temele, programarea testelor si extra materiale de studiu. Voi nu aveti asa ceva?

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...