Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

Departamentul pentru cafea si afaceri sociale


Recommended Posts

  • Răspunsuri 809
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Posted Images

neata! azi am parte de zgomot de bormasina in propria-mi casa (toata saptamana m-am trezit in baraitul de la vecini - cand e al tau propriu si personal parca suna altfel, mai simpatic [:)] )

 

n-a fost dorinta mea, am fost obligata, daca vreau sa mai folosesc aragazul. nu stiu sa explic nici pe jumate ce s-a intamplat - ceva cu vecini care au reclamat ca simt miros de gaz, asa ca s-a inchis coloana. dar au refuzat s-o redeschida din cauza ca n-aveam toate elementele de siguranta necesare. asa ca acum mi se face separarea sau cum naiba se numeste [alcool]  deocamdata mi se da o gaura in perete.

 

aseara am fost in parcul de langa mine la concert Cenaclul Flacara. a fost frumos!

 

(si din pacate m-am certat cu un prieten folkist, care a acceptat sa cante ieri la circul care-a fost la Iasi. de fapt nici n-am apucat sa ma cert, doar mi-am exprimat dezamagirea, si el a zis ca daca nu-l inteleg nu mai suntem prieteni. ok, fie).

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

(si din pacate m-am certat cu un prieten folkist, care a acceptat sa cante ieri la circul care-a fost la Iasi. de fapt nici n-am apucat sa ma cert, doar mi-am exprimat dezamagirea, si el a zis ca daca nu-l inteleg nu mai suntem prieteni. ok, fie).

 Poate a avut ratiuni materiale. Sunt momente in viata cand mai faci si compromisuri daca esti constrans.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

 Poate a avut ratiuni materiale. Sunt momente in viata cand mai faci si compromisuri daca esti constrans.

pai sper ca au fost ratiuni materiale, nu ideologice, dar tot este peste puterea mea de intelegere.

 

vorbesc de Adi Bezna, si cel mai cunoscut cantec al lui este "Cu lupii laolalta". nu doar eu eram convinsa pana ieri ca el crede in versurile astea.

 

În satul acesta unde e veșnic noapte

Nu mai e nici o oaie, să muncească la lapte,

În satul acesta unde e veșnic noapte,

Nu mai e nici o oaie, să muncească la lapte.

 

Iar noi,

Cu lupii laolaltă,

Cu lupii laolaltă,

Cu lupii cu toții mergem în țara cealaltă.

Cu lupii laolaltă,

Cu lupii laolaltă,

Cu lupii cu toții mergem în țara cealaltă.

 

În oraşul acesta asfaltat cu iluzii

Şi copii adorm legănaţi de concluzii,

În oraşul acesta asfaltat cu iluzii

Şi copii adorm legănaţi de concluzii

 

Dar noi,

Cu lupii laolaltă

Cu lupii laolaltă

Cu lupii cu toții mergem în țara cealaltă,

 

În țara aceasta de scânduri vândute,

Taie-ți metrul cub de iubire și du-te,

În țara aceasta de scânduri vândute,

Taie-ți metrul cub de iubire și du-te.

 

 

Cu noi, cu toții,

Cu lupii laolaltă,

Cu lupii laolaltă,

Cu lupii, cu toții, mergem în țara cealaltă. Cu lupii laolaltă,

Cu lupii laolaltă,

Cu lupii, cu toții, mergem în țara cealaltă.

 

În lumea aceasta cu mulți dumnezei,

Să ramânem cu unul, să nu fim ca și ei,

În lumea aceasta cu mulți dumnezei

Să ramânem cu unul, să nu fim ca și ei,

 

Și noi,

Cu lupii laolaltă,

Cu lupii laolaltă,

Cu lupii, cu toții, mergem în țara cealaltă,

Cu lupii laolaltă,

Cu lupii laolaltă,

Cu lupii, cu toții, mergem în țara cealaltă.

 

În viața aceasta, ca un tren fără haltă,

Să rămânem mereu, noi lupi, laolaltă,

În viața aceasta, ca un tren fără haltă,

Să rămânem mereu, noi lupi, laolaltă.

 

Cu toții,

Cu lupii laolaltă

Cu lupii laolaltă

Cu lupii cu toții mergem în viața cealaltă,

în viața cealaltă, în viața cealaltă.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

amina, nu stiu realitatea, dar pot sa gasesc o explicatie. Unul din cei mai puternici in zona Moldovei si influenti sustinatori ai lui Dragnea e Arsenie, preseditele CJ Neamt. Adi a fost de numeroase ori prezent la tot felul de concerte, evenimente  si "activitati culturale" organizare de CJ sau de primarie. Ca o fi de nevoie, din convingere, ca o fi din prietenie fata de sefii judetului, din obligatie .. numai el stie.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

da, numai el stie, insa eu mi-am exprimat doar dezamagirea, el a fost cel care a reactionat la modul "nu mai suntem prieteni". pentru mine compromis rezonabil e sa participi la vreun eveniment organizat de cel pe care l-ai pomenit mai sus, dar nu la un circ cum a fost cel de ieri, la care vrand-nevrand esti asociat cu Dragnea si cu acolitii lui cand te urci pe scena de pe care ei tocmai s-au dat jos, dupa ce i-au tinut pe oamenii care fac parte, macar unii dintre ei, din publicul lui Bezna, dupa gratii.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Silvi,

noi am fost 2 ani cu rulota in concediu ( casa pe roti, nu anexa la mașina )

 

primul an am fost in franta . Bretania și am coborât la Carcassonne catre Marea mediterran. 2 sapt : august sept . 

A fost demential: parcat pe malul atlanticului oriunde oricand. 

Noi am avut bicicletele . Parcam gratis lângă orașe și vizitam toată ziua : Nantes , Bordeaux  St Michael etc etc cu bicicletele . 

 

al doilea an am fost tot 2 sapt in Italia . 

Dar Italia nu e franta și zona de sud nu o recomand pt rulote . Noi am închiriat și mașina in Italia . Coasta Amalfina . Pana la urma barca acolo e minunata . 

 

Am redus vizita și ne- am întors la Bodensee/ Germania .

 

deci Italia nu o recomand cu rulota. Franta & Germania Da. 

 

Am fost și in Normandia , cu locație fixa, cred ca la 1 an distanță și toți am zis ca era mai bine la rulota . 

Da, nu e ieftin deloc. Dar se merita . 

 

Multumesc pentru raspuns. chiar mi-au prins bine aceste informatii...ca spre Franta e gandul. doar ca vreau sa urcam si la Paris, apoi inapoi spre casa.

[flo2]

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

buna ziua!

 

eu astazi am zi lunga, dupa care vreau sa ajung si la cumparaturi pentru ca maine si duminica sunt pline.

deabia astept sa alerge maine fetele la curte si eu sa ma relaxez [:)]  ...doar sa nu ploua.

 

week-end placut!

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

La noi se anunta, din nou, un weekend plin. Copiii au ambele teze saptamana viitoare, asa ca voi cam sta in carca lor (da, da, stiu, ar trebui sa repete si sa invete din convingere, curiozitate si placere).   Sambata dupa masa echipa Biancai participa la un concurs de dans la Roman (deci e si cu deplasare). Avem musafiri de sambata pana duminica , plus ca daca imi permite vremea (si daca prognoza nu mai anunta nopti f reci), m-as puca de pus ceva rasaduri in gradina.  

 

Roxana , bafta la toate activitatile din zilele astea! Distractie placuta flacaului la banchet!! 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

buna dimineata  [:)]

 

si eu tot dupamasa am invatat in 5-8 si apoi a 9 a si a 10 a.este timp mai putin pt extra scolare ,dar si somn mai mult.sunt de acord total cu miha  [clo]

 

semestrul asta am ore si dimineata si dupamasa.sunt praf  [alcool] maine de la 8 pana seara...pai numai la ideea ca ma trezesc la 6 jumate ma iau palpitatiile  [alcool]  [fri]

 

Fleur numai bine iti doresc!  [pup]

 

zi buna s-aveti!   [floare3]

Merci! [flo2]

 

Noi ne trezim la 5:30 zilnic , dar ne si culcam seara intre 8 si 9.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...