Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

Meghan si Harry au devenit parinti


Recommended Posts

Cred ca tanarul cuplu are dreptul la putina intimitate, fara sa li se puna la indoiala motivatiile, in definitiv Harry are sanse reduse sa urce pe tron. Ideea ca au folosit o mama surogat mi se pare absurda, Meghan a fost filmata de  mai multe ori in timpul sarcinii, ba chiar odata a fost suprinsa miscarea fatului. De asemenea, nu cred ca ar avea ce ascunde daca ar fi facut o cezariana, si regina a avut una. In plus, in Marea Britanie, cezarienele chiar nu sunt asa populare. Cat despre burta ramasa, eu una nu am observat ca dupa cezariana se retrage mai greu decat dupa nasterea naturala desi le-am experimentat pe amandoua. Cum spunea si Viviana, marimea burticii are legatura ai curand cu genetica, varsta, poate si greutatea copilului decat cu modul de nastere. Eu una nu inteleg presiunile poublicului de a afla aceste detalii personale. Sa lasam parintii sa se bucure de micutul lor si sa-i ofere o viata cat mai normala, asa cum isi doresc.

 

 

Sa nu subestimam :) Actuala Regina a fost a saptea in linie la tron , Archie e tot al saptelea.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 40
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Posted Images

Cred ca tanarul cuplu are dreptul la putina intimitate, fara sa li se puna la indoiala motivatiile

Perfect de acord cu tine, insa atita timp cit protocolul casei regale o cere...trebuie respectat.

 

Ea a stiut in ce se baga cind a acceptat sa se casatoreasca cu reprezentantul casei regale, casa regala a facut concesii imense in a da acceptul acestei casatorii(in baza greselilor precedente), asa ca nu pricep ce atita secretomanie.

Nu ca as tine in mod deosebit sa vad o poza cu tinerii parinti(nu ma refer doar la cazul de fata)...

 

Oricum a aratat pe Instagram am inteles niste picioruse de bebe... [:D]

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Perfect de acord cu tine, insa atita timp cit protocolul casei regale o cere...trebuie respectat.

 

Ea a stiut in ce se baga cind a acceptat sa se casatoreasca cu reprezentantul casei regale, casa regala a facut concesii imense in a da acceptul acestei casatorii(in baza greselilor precedente), asa ca nu pricep ce atita secretomanie.

Nu ca as tine in mod deosebit sa vad o poza cu tinerii parinti(nu ma refer doar la cazul de fata)...

 

Oricum a aratat pe Instagram am inteles niste picioruse de bebe... [:D]

Protocolul nu e batut in cuie pe vecie, se mai poate schimba, nu ar fi prima oara cand se schimba. Eu ma gandeam ca Meghan s-a casatorit cu Harry, barbatul de care s-a indragostit, nu cu reprezentantul casei regale. In plus, dupa tragedia din copilarie si modul in care si-a pierdut mama, presupun ca Harry isi doreste sa i se respecte intimitatea, de fapt a si spus ca vrea o viata de familie cat mai aproape de normalitate. Nu stiu exact la ce concesii te referii, dar eu le-as numi mai degraba o acceptare a realitatilor secolului 21.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Protocolul nu e batut in cuie pe vecie, se mai poate schimba, nu ar fi prima oara cand se schimba. Eu ma gandeam ca Meghan s-a casatorit cu Harry, barbatul de care s-a indragostit, nu cu reprezentantul casei regale. In plus, dupa tragedia din copilarie si modul in care si-a pierdut mama, presupun ca Harry isi doreste sa i se respecte intimitatea, de fapt a si spus ca vrea o viata de familie cat mai aproape de normalitate. Nu stiu exact la ce concesii te referii, dar eu le-as numi mai degraba o acceptare a realitatilor secolului 21.

 

Pina s-o schimba, protocolul e bătut in cuie și Meghan a știut foarte bine cu cine s-a căsătorit. Vrea viața normala, renunța la toate beneficiile pe care casa regală le oferă și nu e nici o problema. Cum am spus, nu multă lume e fan regalitate, mai ales cind vine vorba de a finanța casa regală din banii publici. 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Pina s-o schimba, protocolul e bătut in cuie și Meghan a știut foarte bine cu cine s-a căsătorit. Vrea viața normala, renunța la toate beneficiile pe care casa regală le oferă și nu e nici o problema. Cum am spus, nu multă lume e fan regalitate, mai ales cind vine vorba de a finanța casa regală din banii publici. 

 

Nu inteleg de ce toata lumea presupune ca Meghan este cea care si-a dorit aceasta schimbare de protocol sau, mai curand, traditie si nu Harry. Spre exemplu, la nasterea printului Charles nu a fost prezent niciun oficial politic senior asa cum o cerea traditia/ protocolul, asa ca nu ar fi prima schimbare. Familia regala e bogata, regina are o avere personala de circa 530 milione $. Din cate am citit, membrii familiei regale, primesc bani pentru desfasurarea activitatilor regale, care includ acoperirea costurilor pentru calatorii, hainele purtate in desfasurarea activitatilor si salariile personalului. Desi si aceasta finantare e complicata, exista o proprietate publica a monarhilor. Mie mi se pare ca Meghan si Harry si-au indeplinit obligatiile regale, informatiile despre nasterea copilului lor poate trezesc curiozitatea, dar nu sunt necesare pentru public. William si Kate au indeplinit toate aceste traditii, cred ca e suficient. Traditia/protocolul s-a schimbat deja cu ei, fie ca suntem de acord sau nu, doar nu avem cum sa-i fortam sa faca public ce nu isi doresc.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Participă la discuție

Poți posta acum și te poți înregistra mai târziu. Dacă ai un cont, autentifică-te acum pentru a posta cu contul tău.
Notă: postarea ta va necesita aprobarea moderatorului înainte de a fi vizibilă.

Oaspete
Răspunde la acest subiect...

×   Lipire ca text formatat.   Lipește ca text simplu în schimb

  Sunt permise doar 75 de emoji.

×   Linkul tău a fost încorporat automat..   Afișează în schimb ca link

×   Conținutul tău anterior a fost restaurat.   Șterge editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini dintr-un URL.

Se încarcă...

×
×
  • Adaugă...