Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

EU Yes la vot. Multumesc ca ai iesit si tu!


Recommended Posts

  • Răspunsuri 290
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Posted Images

Pe mine ma face sa vomit "retorica" lui.  Accente extreme, clar suveranist-populiste imbinate cu minciuni.

A luat-o iar cu asasinii si si-a intarit trupa cu Sarma Firea si Mercurul Pana. Alimentele venite din afara ne otravesc, granele sunt date la export si se intorc sub forma de biscuiti. 

Vorba lui Radu Tudor, o sa se otraveasca cu o pizza Margherita. Eu o sa ma otravesc cu niste somon.

 

De aceea este foarte important SA IESITI LA VOT.

 

Nu ma intereseaza ce si cu cine voteaza. Dar macar vom stii un lucru clar.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

 

 

Viviana, si daca nu se iese la vot, tot vom sti un lucru clar, ca populatia este majoritar necivilizata si inculta. Asta e, din pacate.... votul din 26 mai va fi decisiv, ca semnificatie, nu ca rezultat, pentru directia acestei tari si a poporului.

 

Imi puteti explica de ce alegerile adtea pentru parlamentul EU sunt atit de importante ?

 

Sunt ele mai importante pentru Romania decit alegerile din tara(parlamentare, prezidentiale)?

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Pentru ca actualii guvernanti, psd -ul adica, care este plin de analfabeti si mincinosi, a ajuns la putere obtinand majoritatea voturilor celor care s-au prezentat la vot. Doar ca cei care s-au prezentat la vot sunt in procent mic fata de populatia Romaniei.

Bun, pana acum au mai facut una, alta, au mai pastrat aparente de pipliticieni patrioti, dar in ultima vreme, sintindu-se pe val, au mintit, furat si jupuit tara in fel si chip, fara oprire.

Speranta este, ca prezenta la vot sa fie foarte mare, in acest caz vor avea un procent mult mai mic din voturi, pentru ca cei care nu au venit de obicei nu sunt psdisi. Si asa sa se potoleasca in prima instanta cu coruptia asta pe fata, sa inteleaga ca nu vot mai avea sanse de castig la alegeri. Si sa devina competenti si competitivi, asa cum ar trebui, in mod normal, sa fie niste politicieni.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

pe langa alegerile pentru parlamentul european exista si referendumul lansat de presedintele romaniei prin care intreaba poporul urmatoarele lucruri:

 

1." sunteti de acord cu interzicerea amnistitiei si gratierii pentru infractiunii de coruptie?

 

2. sunteti de acord cu interzicerea adoptarii de catre guvern a ordonantelor de urgenta in domeniul infractiunilor, pedepselor si al organizarii judiciare si cu extinderea dreptului de a ataca ordonantele direct la curtea constitutionala?"

 

din punctul meu de vedere  trebuia sa fie numai o singura intrebare  iar cea de-a doua intrebare  poate fi  greu de inteles  pentru unii dar pana la urma intrebare de baza este daca suntem de acord ca cei care au furat din banii statului sa fie iertati si sa li se stearga fapta.   

 

de aceea este foarte important sa iesi la vot, pentru a iti exercita dreptul de a spune ce iti doresti de la conducatorii ta  si anume  sa fie niste hoti , mincinosi si fara pregatirea necesara functiei sau sa nu fie asa.  

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Daca vrei sa pui pe poza ta de profil E.U yes la vot intra pe pagina asta: https://www.facebook.com/badea.daniel.1?__tn__=%2CdHH-R-R&eid=ARCHCE4jin22mNtvJ8wsYMxeqIafbfYFWf0oZWOgw7KGBwrPuM1Mei7cOAq3XJ8rK7FdValK0UmAGttz

si sub poza lui de profil scrie Update your profile picture with this frame  si e un buton Try it

 

Varianta a doua, pe care am folosit-o eu - am pus eu yes la vot ca background-ul pozei de profil - am salvat jpg-ul (prima poza pusa de mine in subiectul asta) pe hard si apoi am facut upload in FB.

multumesc!

Editat de
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Participă la discuție

Poți posta acum și te poți înregistra mai târziu. Dacă ai un cont, autentifică-te acum pentru a posta cu contul tău.
Notă: postarea ta va necesita aprobarea moderatorului înainte de a fi vizibilă.

Oaspete
Răspunde la acest subiect...

×   Lipire ca text formatat.   Lipește ca text simplu în schimb

  Sunt permise doar 75 de emoji.

×   Linkul tău a fost încorporat automat..   Afișează în schimb ca link

×   Conținutul tău anterior a fost restaurat.   Șterge editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini dintr-un URL.

Se încarcă...

×
×
  • Adaugă...