Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

EU Yes la vot. Multumesc ca ai iesit si tu!


Recommended Posts

  • Răspunsuri 290
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Posted Images

 

 

Astea sunt rezultatele oficiale finale? Intreb ca vazusem pe undeva ca PSD ar fi pe locul 4???? Daca asta e situatia finala, nu-mi pare o mare schimbare de forte, PSD va avea exact acelasi numar de reprezentanti ca si USR.PNL poate ceva mai multi ca restul. Cred ca referendumul a avut succes, rezultatele la alegerile parlamentare a a dus PSD-ul doar pe locul 2(sincer ma asteptam dupa atitea citite si intimplate sa nu iasa in primii 5, dar se vede inca odata ca nu am congtact cu viata politica romaneasca)

 

Schimbare de forta majora va fi de acum in colo. Au fost doar europarlamentarele si s-a iesit la vot. Se pare ca Romania se trezeste. 

Pana acum doar diaspora a votat. 

Pe Bec la sfarsitul alegerilor jud. Ilvof a avut peste 60% prezenta . Parca 64 % era. Apoi Cluj, Sibiu, am vazut ca si Constanta ( de aici sunt) a avut peste 50 %. 

Trebuie sa iesim la vot ca sa se schimbe ceva. Sper ca in bine.

Nu vreau sa cred  ca " pleaca ai vostri, vin ai nostri".

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

 

 

Asta se datoreaza doar lipsei la vot in 2016. Daca se prezentau la vot , probabil ca PSD-ul nu lua numaurl asta de voturi...deci in realitate, pierderea nu e de peste 20%. Asa poate intelege fiecare , importanta votului.

 

Cand o sa scapam de miserupismul care inca e prezent atunci poate se face ceva mai mult.

Multi merg inca pe ideea ca " cu mine sau fara mine tot aia e".

Cu oameni de genul asta nu prea poti ca vorbesti de importanta votului.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Cand o sa scapam de miserupismul care inca e prezent atunci poate se face ceva mai mult.

Multi merg inca pe ideea ca " cu mine sau fara mine tot aia e".

Cu oameni de genul asta nu prea poti ca vorbesti de importanta votului.

Aha...deci totusi cineva intelege ce vreau sa spun la subiectul asta!

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

 

 

PSD-ul a pierdut efectiv 1 milion de votanti ( de la aprox 3 200 000 la aprox 2 200 000 la alegerile de acum)

 

Cei care au ramas fac petitii pe net pentru rejudecarea dosarului lui Dragnea [:-)))]

 

Eu sunt pro rejudecare, dar cu cumul de pedepse. [pk]

 

Dna spera ca in toamna sa inceapa judecata pentru Tel Drum unde Dragnea este actor principal.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Asta se datoreaza doar lipsei la vot in 2016.

 

Daca se prezentau la vot , probabil ca PSD-ul nu lua numaurl asta de voturi...deci in realitate, pierderea nu e de peste 20%.

 

Asa poate intelege fiecare , importanta votului.

Partidele nu fac asa socoteala. Nu socotesc in procente pentru ca stiu ca procentele lor depind de prezenta la vot. Socotesc in numar de votanti. Cand pierzi aproape jumatate dintre votanti... e de rau

 

PSD a pierdut in primul rand din cauza lui dragnea si in al doilea rand ca nu a ascultat ce vor oamenii.

Nimeni nu a cerut PSD mariri de salariu, nici studentii nu i-au cerut bilete gratuite la tren... 

Oamenii au cerut infrastructura, spitale, educatie, medicamente, justitie.

 

Vad ca intr-un final au priceput si capetele lor seci. Azi Dancila a anuntat  ca va da bani pentru centura capitalei si a bacaului.

===========

Conversatie imaginara:

X - mai, liviule a iesit lumea in strada, las-o mai moale cu ordonantele pe justitie, ne cearta si Europa...

Dragnea: da-i incolo, le marim salariile, mai dam gratuitate si la studenti, le inchidem gura,  ma c pe ea de Europa, eu la racoare nu ma duc.

X - mai, liviule ai gazat oameni pasnici in 10 august, partidul pierde, ce facem?

Dragnea: da-i in pompa mea de golani nenorociti, le mai marim pensiile putin, mai umblam la salarii, le promitem autostrazi si spitale, spunem ca au vrut sa atace guvernul

X: mai liviule, nu stam bine in sondaje

Dragnea: da-i dracu de hastagisti si hipsteri de multinationale,  spunem ca i-am vazut beti, fumand jointuri, le spunem ca Europa ii otravaste, si ca multinationalele sug banii tarii. Dam vina pe Iohannis, pe neamtul ala mut si o rezolvam. Mai ma duc eu la latrine si spun ca unii vor sa ma omoare si o rezolvam. Muistii naibii de protestatari! O mai trimitem si pe Olguta, ca e tare-n gura... 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Participă la discuție

Poți posta acum și te poți înregistra mai târziu. Dacă ai un cont, autentifică-te acum pentru a posta cu contul tău.
Notă: postarea ta va necesita aprobarea moderatorului înainte de a fi vizibilă.

Oaspete
Răspunde la acest subiect...

×   Lipire ca text formatat.   Lipește ca text simplu în schimb

  Sunt permise doar 75 de emoji.

×   Linkul tău a fost încorporat automat..   Afișează în schimb ca link

×   Conținutul tău anterior a fost restaurat.   Șterge editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini dintr-un URL.

Se încarcă...

×
×
  • Adaugă...