Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

EU Yes la vot. Multumesc ca ai iesit si tu!


Recommended Posts

[:-)))]

 

Daca nu vrei sa ajungi sa intri cu parola intr-un oras din Romania NU vota PSD.

 

Un bărbat care voia să intre în oraș să vadă meciul celor de la Chindia Târgoviște contra lui Metaloglobus București a fost oprit de polițiști la intrarea în oraș. Ofițerii i-au cerut să spună parola și să arate invitația necesară pentru a intra cu mașina în municipiu.

 

Si audio aici:

https://www.digi24.ro/stiri/actualitate/politica/imagini-reprobabile-in-targoviste-la-mitingul-psd-politistii-le-au-cerut-parola-oamenilor-care-incercau-sa-intre-in-oras-1134279

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 290
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Posted Images

 

 

aprox 1000 de persoane.
Citat wiki:"Pentru mușamalizarea unor fapte, sau pur și simplu din nepăsare, multe victime nu au fost înregistrate. Nu toate persoanele împușcate au fost înmormântate oficial la cimitire ale eroilor, iar unii martori, dar și răniții și reținuții au preferat, din diverse motive, să nu facă declarații. S-a estimat de către procurorii militari care au anchetat în cauza revoluției că numărul morților și răniților ar putea fi sensibil mai mare decât cifrele cunoscute oficial."

 

Statisticile victimelor revoluției din decembrie 1989 potrivit Ministerului Sănătății: În total: 1104 morți și 3321 răniți (221 civili și 663 militari). Pe 22 decembrie, la ora când fug cei doi Ceaușești, erau 126 morți și 1107 răniți.

 

 

https://ro.m.wikipedia.org/wiki/Revolu%C8%9Bia_Rom%C3%A2n%C4%83_din_1989 

 

Modific imediat . Ai dreptate.

 

Dar faptul ca ai postat DOAR ca sa-mi arati "imensa" greseala pe care am facut-o, chiar tu ai spus ca nu votezi, denota o nevoie foarte mare de critica si pariez ca nu numai pe forum esti asa , Inainte sa spui ca nu stiu despre ce vorbesti, sa stii ca stiu. Eu sunt aici, chiar daca nu comentez. Restul fetelor stiu la ce m-am referit in postarea mea.

 

Imi cer scuze de off topic.

Editat de
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

 

 

Alina, hai sa nu speculam cum e cineva in viata reala. Michelle nu voteaza pentru ca sectiile de votare sunt destul de departe de unde locuieste ea, sau poate are acte expirate sau, sau e prpblema ei personala.

 

Dar nu speculez nimic.Si nici nu ma intereseaza. Este strict alegerea fiecaruia.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

pentru un subiect de 5 pagini nu trebuie sa iei notite ca sa intelegi despre ce este vorba trebuie doar sa il parcurgi.  dureaza idoar n jur de cateva minute.

 

Merci de sfatul necerut, însă fyi întrebarea nu iti era adresată, deci nu te mai obosi sa tot pedelazi pe asta te rog. Dacă știai răspunsul răspundeai pe loc, fără atitea observații, așa cum a făcut Viviana. 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Nu uitati, pe 26 Mai, romanii de pretutindeni voteaza si la Referndum.

 

Intrebarile

„1 - Sunteți de acord cu interzicerea amnistiei și grațierii pentru infracțiuni de corupție? 

 

2 - Sunteți de acord cu interzicerea adoptării de către Guvern a ordonanțelor de urgență în domeniul infracțiunilor, pedepselor și al organizării judiciare și cuextinderea dreptului de a ataca ordonanțele direct la Curtea Constituțională?” DA

 

Sa va explic foarte putin intrebarea nr. 2. Cand guvernul da o ordonanta de urgenta ce priveste infractiunile si pedepsele ea poate fi atacata pentru neconstitutionalitate la Curtea Constitutionala  numai de institutia numita Avocatul Poporului.

 

 Anul trecut avocatul poporului era singurul care putea ataca la Curtea Constitutionala o ordonanta (care striga ca este neconstitutionala si favorabila lui Dragnea)

Numai ca dl. Ciorbea, avocatul poporului, si-a facut rost de un concediu prelungit (PSD ii marise salariul) in asa fel incat sa se intoarca in tara dupa ce expira termenul de depunere a contestatiei.

 

De aceea este necesara extinderea dreptului de a ataca ordonantele la CCR. Putere totala in mana unui singur om un mare NU. 

viviana, tu ne explici noua, astora care din intamplare avem cont pe acest site,  cei care merg la vot si aici ma refer la toti care ar trebui sa mearga la vot nu inteleg aceasta intrebare pentru ca educatia e o alta problema in romania, se schimba precum ministrii adica foarte des.  

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Participă la discuție

Poți posta acum și te poți înregistra mai târziu. Dacă ai un cont, autentifică-te acum pentru a posta cu contul tău.
Notă: postarea ta va necesita aprobarea moderatorului înainte de a fi vizibilă.

Oaspete
Răspunde la acest subiect...

×   Lipire ca text formatat.   Lipește ca text simplu în schimb

  Sunt permise doar 75 de emoji.

×   Linkul tău a fost încorporat automat..   Afișează în schimb ca link

×   Conținutul tău anterior a fost restaurat.   Șterge editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini dintr-un URL.

Se încarcă...

×
×
  • Adaugă...