Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

Ce gatim astazi?Cap.103


Recommended Posts

  • Răspunsuri 818
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Posted Images

Azi am in plan (sa vad cand ajung acasa): fasole cu broccoli rabe (e un soi de chestie verde putin amara) si putin carnat proaspat...merge grozav cu usturoi mult. O supa de pui cu orez rosu (thailandez). O rulada din carne de porc/vaca. 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Doamnelor, ma scuzati ca am inchis capitolul fara sa anunt, insa acum am prins un pic de timp liber!!!

 

Eu/noi am mincat ieri in deplasare, astazi am sa fac o supa crema de cartof cu ceva afumatura(sotul a inceput o lucrare stomatologica si trebuie s amanince si el ceva [:)]  chiar daca doar cu paiul [:-)))] [:-)))]) si mai am niste cordon bleu .

 

Pentru miine am sa fac orez cu multe legume si piept d epui, mai am inplan pe saptamina asta niste cartofi razuiti cu sunculita si cirnati, la cuptor.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Azi gatim ciorba de fasole cu afumatura, papricas de pui cu galuste si un super sos, iar pt pachet aripioare de pui la gratar si cartofi noi cu rozmarin si usturoi, la cuptor.

Voi ce gatiti azi? [:)]

Va pup!

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Roxana, ieri ne-a plouat torential, de la 11 pana la 15.40! [smulgpar]  Nu stiu nene, sa-si ia Letitia vremea inapoi! [:D]

 

 

 

nasol :(

 

am facut niste pui Shanghai aseara - mandra mai are si pentru azi la pranz. cred ca un pilaf cu legume si piept de pui pentru maine si poimaine. n-am inspiratie de altceva....

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Excuse you Valentina! Am interes ca azi in Londra au fost 25 de grade, mai cald ca in Spania! Ai vrea tu vremea asta! [:)]  [flo2]  

 

asta vroiam sa zic si eu :)). Vali, lasa-i Letitiei vremea asta, ca vine apoi vara si-s 18 grade si ii ploua de ii rupe :)

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Eu am facut ieri ciorba de os afumat planificata in week end, cordon bleu, salata.

 

Sambata la pranz o sa fac peste cu fulgi de porumb si orez cu ciuperci. seara orezu cu ciuperci si salata.

Duminica miel in toate felurile :) : friptura si ciorba.

 

Cam asta ar fi planul

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...