Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

Ce gatim astazi?Cap.103


Recommended Posts

Fleur, ce bine arata felia aia de tort ! 

 

Vineri am primit gulyas la ceaun, asa ca am acasa pt cateva zile, o bunatate !

Sambata am fost in excursia anuala asa ca am prajit slanina si am facut paine picurata.

Ieri am trantit rapid piept de pui cu sos alb si paste si separat o tocanita pe pui cu diverse legume si sos de rosii langa piure.

Si am facut budinci.

In rest, vom vedea :-)

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 818
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Posted Images

Saptamana asta se lasa cu gatit mult. Sint iar in tura pentru familia din sat. Am pe lista pentru ei: un pui la cuptor peste cartofi mici (de diferite culori), pierogi (cartofi si branza) cu un roast beef, salata de varza (rosi si alba) si cookies.

 

Pentru diseara am pofta de linguini cu crab si rosii cherry. 

 

In weekend am unn BBQ la mine acasa cu cativa colegi de servici - inca nu am finalizat meniul. 

Editat de
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Gata Judoka...ai ajutor in bucatarie de acum!!!

 

Eu am fost tare ocupata, nici nu mai stiu ce am mincat, am avut spanac cu oua ochiuri, snitel din piept d epui cam asta imi amintesc...

 

Astazi fac spaghetti cu tin pentru mine si barbatul ce doreste ca suntem singuri acasa, miine nu stiu exact, inclin intre hamburgheri si tortilla.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Si eu am cam gatit, fiind acasa 4 zile.

Joi gratar , piure, ardei copti; vineri m am scos cu un bol de sarmale de la o vecina :-) Am fugit doar dupa tort si acasa am prestat o prajitura cu foi cumparate, fructe de padure, frisca, mascarpone; sambata supa pe pui, dovlecel pane; duminica piure, mexicana, chiftele, salata de cruditati.

Candva urmeaza un ragu.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Mi-e pofta de ardei copti de aia buni!

 

Am facut rulada de carne sau meatloaf cum ii zice Jamila, caci am facut reteta ei. A iesit tare bun. Am inbunatatit-o cu putina pancetta si cascaval ras in compozitie! [:)] Am facut si o ciorba de legume in care am aruncat si putina afumatura, asa de gust!

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Mi-e pofta de ardei copti de aia buni!

 

 

 

Ce minune, merge sa citez!!!!! [:-)))] [:-)))]

 

Letitia, sa stii ca kapya aia rosii copti, au exact gustul de ardei copt ce-l stim noi.

 

Eu cred ca fac vita teriyaki astazi, am cumparat macrou asa ca o sa fac macrou prajit cu mamaliga si cum duminica am avut hamburgheri, o sa fac tortilla miercuri probabil.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Eu am facut zilele astea ciorba de pui, somon la cuptor cu orez si pastai, apoi cu cartofi noi si mujdei, salata de ton si tarta cu piersici. Asta din urma a iesit o minunatie, dupa o reteta de la o prietena din tara. Va spuneam ca am tot primit in tara prajituri (tarte) cu fructe de sezon, am colectionat retetele celor ce mi au placut. Asta era no. 1 in topul retetelor si intr adevar a iesit grozava (si e si f simpla). Voi pune reteta daca o vrea cineva.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...