Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

Ce gatim astazi?Cap.103


Recommended Posts

Asa cum am preconizat, ieri am mincat gratarul ramas(plus musafirii au plecat cu gratar la pachet [batcap]), mai am niste carne marinata si pentru astazi, adica o s-o fac in togaia grill cu bagheta cu unt si salata de varza.

 

Am in plan-nu stiu exact ordinea, ciorba de curcan, galbiori cu smintina garnitura la un file d eporc, ceva chinezarii.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 818
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Posted Images

Eu continui sa gatesc la slowcooker ca sa nu stau dupa oalele pe foc.

Ieri am fiert porumb in ea, de dimineata i am pus si cand am venit din excursie erau gata la cald.

Azi am facut coaste de porc cu cartofi, morcovi, telina verde si mult sos. Astea s au facut chiar destul de " repede" la temperatura high, adica in vreo 3 ore jumate. Am mancat cu spaghete simple cu un pic de parmezan deasupra peste care am turnat sos de la carne.

Am mai facut o salata de fasole neagra si mai am spaghete fierte. Sunt asigurata macar 2 zile de acum inainte. Am uitat ca am si supa de pui la care trebuie doar sa fac galuste sau sa i fierb baiatului paste alfabet.

 

Deseara vreau sa fac tarta cu nectarine.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Niste varza trebuie sa mai fac si eu, mi-a adus aminte Letitia! Am facut doar de 2 ori vara asta!

ieri am facut mamaliga cu branza, ou ochi si bacon, azi fac niste fasole verde cu usturoi si piept de pui la gratar.

zilele treute am pus castraveciori la murat, am facut zacusca, am avut multi dovlecei si i-am bagat la congelator, fasole verde la fel. Mai am sa bag niste gogosar si conopida si gata cu muraturile!

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...