Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Ce gatim astazi?Cap.103


Recommended Posts

  • Răspunsuri 818
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Posted Images

Am rezolvat azi cu merele culese de la ferma de acum 2 saptamani. Am facut piure de mere (applesauce) si crumble. Am pus o portie pentru piure si in slowcooker sa vad ce iese. Experimentez pt cand nu am timp sa invart in cratita. Oricum cel de pe aragaz s a facut rapid cam juma de ora. Foarte bun.

 

De gatit voi face maine spaghete cu scoici si un curry de pui cu orez simplu.

Mai departe in saptamana o tocana pe baza de conopida, cartofi, ardei, poate si dovleac.

As face o supa de ceapa, am gasit o reteta f. buna, dar trebuie si praz, nu am gasit inca, asa ca ramane pe mai tarziu.

Si mai departe un pulled pork la slowcooker.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Eu am fost cam ocupata si voi fi si saptamina viitoare, abia spre we ma m-ai eliberez...deci nu voi avea timp d egatit.

 

Ieri am avut niste paste ramase si le-am facut la tigaie cu niste sunculita si ou batut, astazi am luat hamburgheri pe care ii voi face la tigaia grill, miine nu stiu ceva chinezarii poate fac si eu curry de pui, sa vad.

 

Apoi cedez locul in bucatarie, or sa vada fiecare ce maninca cu siguranta nu va muri nimeni de foame!!! [:)]

Editat de
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

In weekend a facut soțul, the best shrimp ceviche ever.

A fost un deliciu!  dishul asta s a ridicat la top 3 favorite. 

Facusem sa avem 2zile și nu ne am putut opri mâncând.... am terminat totul într-o  seara. 

Mâine mai facem Cité o porție. 

 

Astazi am făcut ardei umpluți și in loc de pătrunjel am pus cilantro și un pic boia iute... Cred ca place mai mult decât varianta românească. 

 

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...