Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Ce gatim astazi?Cap.103


Recommended Posts

  • Răspunsuri 818
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Posted Images

Eu am facut vineri salata de cartofi(salata orientala de fapt) si vinete cu maioneza su usturoi, le scosesem de citeva zile de la congelator si pur si simplu am uitat de ele in frigider.

 

Ieri am avut in rest de spirale pe care le-a facut sotul cu ou si ceva sunca, plus restul de vinete.

 

Astazi fac niste friptura d eporc(felii subtiri ce se fac imediat)cu vatza de Bruxelle si cartofi .

 

Nu am niciun plan pentru saptamina viitoare, fii mio e la dieta(fara carbohidrati), cum am avut musafiri saptamina trecuta si-a gatit singur, insa as vrea sa fac un meniu sa mincam toti.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

eu am facut ieri chienzarii (vorba Danei): fleica de porc cu sorici crocant, coaste de porc cu sos (sticky), sesam si ceapa verde, fried rice (fara carne) si vinete picante stil szechuan. Astazi nu mai gatesc, am pus insa in cuptor un tort de ciocolata flourless. Miroase foarte bine.

 

Am facut saptamana trecuta cheesecake japonez (https://japan.recipetineats.com/japanese-cheesecake-cotton-cheesecake/). Nu am mancat inainte sa am cu ce compara. Am aflat apoi ca au deschis un loc unde produsul de baza este cheesecake japonez (http://uncletetsu-ca.com/). Barbatului i-a placut ala cumparat pentru ca avea mai putine arome (mai putina vanilie si nu avea coaja de lamaie) si era mai putin dulce. Textura era cam aceeasi. Mie evident mi-au placut amandoua :oD.

Editat de
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Am uitat sa va intreb...

 

Vreau sa fac supa crema de dovleac.Precizez ca pina la virsta asta [:D]nu am gatiti niciodata dovleac ca nu ne place.Insa am mincat in concediu o supa crema de dovleac cu ingwer si ne-a placut foarte mult.

 

Deci ce retete aveti de recomandat, ce tip de dovleac si alte secrete de impartasit sa fie un succes proma mea supa de dovleac???? [il]

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

anda dovleac placintar,el e cel mai bun  [:)]   si unt cat mai gras. ca legume, ceapa ,usturoi si morcov.e ff buna,intr-adevar.

 

unii coc dovleacul inainte de fierbere. poti proceda si asa,dar e buna oricum.

 

coca am facut azi supa crema de praz -ff buna [flo2]  doar ca eu n-am pus morcov, c-am uitat,erau pe masa [:D]  [alcool]  doar 3 cartofi  mici,3 fire praz,o radacina pastarnac,smantana sare,piper si patrunjel. am mancat cu buci  [:D]

Editat de
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

anda dovleac placintar,el e cel mai bun  [:)]   si unt cat mai gras. ca legume, ceapa ,usturoi si morcov.e ff buna,intr-adevar.

 

unii coc dovleacul inainte de fierbere. poti proceda si asa,dar e buna oricum.

velvet, nu stiu cum e dovleacul placintar nemtesc!!!! [:-)))] [:-)))] Adica nu am vazut asa ceva...

 

Gasesc doar Hokkaido sau Buttenut... [batcap] .

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...