Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Ce gatim astazi?Cap.103


Recommended Posts

  • Răspunsuri 818
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Posted Images

Andacos, butternut sau squash, cel in forma de para.

Eu am cumparat de data asta congelat, ezit intre supa si placinta ( ca baiatul e mofturos daca l pun in placinta, chiar cu mar amestecat).

 

Azi am facut cateva sarmale si pregatit ingrediente pentru paste cu ton, legume si un sos alb, gratinate la cuptor, sa luam la scoala pt pranz. 

 

La noi se anunta prima zapada serioasa si am facut cumparaturi de parca vine sfarsitul lumii

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Andacos,

 

am facut cu Hokkaido , f buna supa: cu ceapa, morcovi, usturoi. (servim in general cu smântâna )

Am văzut unele retete in care se punea cu tot cu coaja, ca asta e mai greu de curățat . 

Și m ar tenta rețeta asta, e in germana , dar in mare cu feta și nuci , la sf miere.

 

https://www.tiny-spoon.com/rezepte/ofenkuerbis-mit-feta-walnuessen/

 

 

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Eu am copt dovleac ieri, turcesc am si este preferatul meu, super bun este! Supa nu mananc, nu-mi place!

 

Sambata am facut fasole batuta, am cumparat niste burta de porc si am facut jumari, am mancat cu muraturi! Aseara am facut supa cu taitei, cartofi copti cu sos de usturoi cu smantana si am scos piept de pui sa fac snitele azi!

 

Fleur, am mancat vineri la ziua unei colege niste paste cu ton si porumb, dar reci, fara sa aiba vreun sos ceva, surprinzator de bune au fost!

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Mi-ati facut pofta d epaste cu ton(eu fac fara porumb), ia sa vad cind imi fac , pentru mine, ca restul sunt cu mofturi!!!

 

Am facut supa crema de dovleac(am luat Hokkaido ca asta am gasit), a iesit buna si foarte dulce, pentru fii mio-care e la dieta [:)] i-an facut niste "piinite"fara kolenhydrate, pentru noi am facut niste piept de pasare(snitele)linga, ca frigiderul meu cel nou si-a dat duhul dupa o luna d ezile si a trebuit sa salvez cute ceva din congelator.!!!!! [smulgpar]  [smulgpar] 

 

Mai am si pentru astazi!!!

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Eu de la supa de dovleac...nu am mai avut timp sa gatesc, s-a mincat ce a fost prin casa.

 

Frigider inca nu am [smulgpar] [smulgpar]abia miine vine cineva sa-l repare sau habar n-am ce se va intimpla.

 

Vineri am avut mozzarella cu ulei de masline, basilicum si crema d eotet balsamic, cu masline si ciabatta facuta la cuptor, ieri am facut paste cu scoici si astazi am sa fac friptura cu garnitura de ciuperci marinate si piure d ecartofi pentru noi, fii mio doar ciuperci.

 

Habar nu am cum si ce voi organiza saptamina ce vine, n-am nici timp si niciun plan.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...