Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Ce gatim astazi?Cap.103


Recommended Posts

  • Răspunsuri 818
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Posted Images

Am facut aseara bagheta prăjită cu ustroi și rosii. Succes total  [:-)))]

 

so, am supa de găluște și jambalaya. De scris Ant de ea, e inclusă in meniu.

 

Coca, tu vorbești de Crăciun?

da am văzut și eu ca in franta trec sărbătorile cu grădinițele deschise  [fal]

 

noi avem liber 24-26, 31-01.02.

 

02.01 e zi lucrătoare 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Coca, cum asa, ca voi sunteti recunoscuti ca tara cu cele mai multe zile libere din ue!

Noi avem liber 25,26 si 1,2. Eu mi-am oprit zile de concediu si o sa-mi iau de pe 23 concediu, ma intorc pe 3 la serviciu. Oricum, la noi studentii sunt in vacanta, asa ca nu e problema!

Si la subiect, cerere de la barbat, salata orientala si ciorba de peste, ostropel de pui pentru mine si niste salam de biscuiti.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Azi cartofi umpluti la cuptor ( cumparati) si am confectionat un cheesecake rapid fara coacere, seamana mai mult cu un tiramisu.

 

Maine fac ceva piept de pui cu cartofi noi si legume la cuptor si fierb paste pentru lunch- uri pentru scoala saptamana ce vine.

Am si o reteta de chec cu ricotta si merisoare ( cranberries - mai am juma de punga ramasa de la Thanksgiving ) dar sa vad daca voi avea timp sa l fac.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Eu m-am tinut d eplan, am avut cam toata saptamina mincare, vineri am facur rapid oua ochiuri(am desfacut muraturile cu ocazia asta si in afara de rosiile-gogonele de la mine din gradina, restul s-au muiat, asta imi arata inca o data ca e asa cum am spus de atitea ori, legumele nu sunt proaspete, bune d epus la murat pentru ca sunt pastrate in sali frigorifice), uar ieri am cumparat pizza.

 

Pentru astazi am s afac niste chinezarii si cam atit, ma gindesc la un plan pe saptamina viitoare.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Eu am făcut un cheese cake nou, după reteta de mai jos, însă blatul de biscuiți s-a dezintegrat, n-am pus destul unt, precum zice in reteta. Am crezut ca știu eu mai bine dar nu a fost așa. La gust însă a fost fantastic.

 

Pun o poza așa cum ar fi trebui sa iasă.

 

 

https://www.realitytitbit.com/itv/how-to-make-ginos-chocolate-cheesecake-italian-express-step-by-step

 

 

post-16401-0-28159600-1575220596_thumb.jpeg

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

 

 

Noi am mancat 3 zile din Curcanul delicios făcut de sotul meu pt thanksgiving.

 

Arata delicios, intr adevar.

 

Curcanul nostru de anul asta a fost un esec, desi era etichetat " jeune dindon" si l am pregatit ca deobicei, a fost tare si atzos. Sa nu mai aud de curcan de Craciun.

 

Pana la ora asta ne am foit la cumparaturi si nu am gatit nimic. Cred ca fac maine niste snitele de pui cu garnituri " la minut".

 

Letitia, mi ai facut pofta de pastai verzi cu usturoi si dovlecei, voi face pane ca n am rabdare chiftele. Dai si reteta de supa de rosii please?

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...