Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Ce gatim astazi?Cap.103


Recommended Posts

  • Răspunsuri 818
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Posted Images

 

 

Eu am luat o oala . instant pot [:)] tot m- am învârtit cu oalele astea electrice . Asta are oala din inox . In 10 minute e gata laptele cu orez

 

Cumpărasem și eu una f ieftin , a fost in sale pt aproximativ $45.

dar am dat-o înapoi, nu imi plac oale cu presiune.

eu cel mai mult vroiam sa fac orez garnitura si vegetale steam,  nu cred ca se merita sa le fac sub presiune...

 

sa imi spui cum îți place? Ce ai mai făcut in ea? Nu treb sa o lași sa se răcească ca sa deschizi capacul? 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Letitia, am luat ieri o varza, azi prestez cu carnita! [:D]

 

Aseara am facut un tort cu mousse de portocale si cioco, cu blat de negresa, este ziua unei colege si m-a rugat sa-i fac! Vineri trebuie sa fac si copilului unu, sa vedem ce vrea!

 

Michelle, nici eu nu mananc ciorba de varza, am in minte un concediu la Felix, unde din 10 zile, 7 ne-au dat ciorba de varza la masa de pranz, din a 2-a zi am refuzat sa mai mancam, si oricum nu avea niciun gust!

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Michelle,

 

eu te stiu pe tine mai pretentioasa  [:)] .  

 

oala e minunata. Oala sub presiune am si eu de ani, clasica de la Fissler. intre timp am schimbat si manerul. 

 

pe asta, instant pot o am de 1 sapt aui si am facut 2 supe, coliva :), lapte cu orez varza cu carnati. 

este bestiala.

 

pt ca o poti lasa deschisa si  si apoi pui capacul si asta fuse.

de ex, am facut lapte cu ore. mie laptele cu orez mi se pare munca inutila la plita ca nu mi-a iesit niciodata in DE.

 

so, am pus 1 cana de orez si 2 de apa. am fiert cu capacul deschis pana a scazut apa. am adaugat 2 linguri de zahar si 3 cani de lapte. am pus programul Cald si orez. Si am plecat dupa copil, la antramamete. Cand am ajuns acasa dupa 1 ora era perfect.

 

coliva am pus direct cu programul de rice si asta a fost. Am deschis-o si am pus apoi zaharul si am mai lasat-o un pic cu capacul deschis.

 

acu incerc sa incerc programul de Slow .

 

nu, nu trebuie sa astept sa se raceasca. pun un servetel umed peste vintil si invart de el. si in cateva minute e depresurizata. 

pe aia normala o bagam sub jetul de apa.

 

Deci, da, pt mine e o super investitie.

 

am in plan Jambalaya si Vita stroganoff [pk]

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Astazi suntem in doi acasa, asa ca o sa fac o salata , voi baga niste ciabatta la cuptor si vom minca cu mozarella, ulei de masline si balsamico.

 

Pentru miine si poimiine, am sa fac gulas d evita cu diverse garnituri.

 

Poate imi ajung si condimentele de cirnati si ma duc marti sa procur carnea pentru cirnati!!!

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...