Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Ce gatim astazi?Cap.103


Recommended Posts

Am gatit si eu, ca de obicei, ca e musai, nu se poate fara :-)

Sambata - penne scurte cu bacon, mozzarella, broccoli. Si seara mi-am luat elan si am facut turta dulce.

Duminica dimineata am facut carne de vita cu multa ceapa la multicocker, se mananca cu rondele de cartofi fierti in coaja.

Separat am facut pt princess salata de cartofi cu oua, porumb si maioneza si cateva snitele din piept de pui.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 818
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Posted Images

Am gatit si eu, ca de obicei, ca e musai, nu se poate fara :-)

Sambata - penne scurte cu bacon, mozzarella, broccoli. Si seara mi-am luat elan si am facut turta dulce.

Duminica dimineata am facut carne de vita cu multa ceapa la multicocker, se mananca cu rondele de cartofi fierti in coaja.

Separat am facut pt princess salata de cartofi cu oua, porumb si maioneza si cateva snitele din piept de pui.

 

Ce buna-i mancarea asta !! Noi o mancam cu pireu si/sau paste. 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Sambata spaghete cu sos de rosii, duminica piept de pui si copanele la tava cu cartofi si babycarrots si mujdei cu smantana.

Tot ieri am reusit sa fac si baigliul, sa l pot imparti azi (4 cu nuca si 6 cu mac).

Diseara cand ajung acasa de la serviciu vreau sa fierb supa de pui sa pot face maine dimineata salata. Ar fi frumos sa fierb si crema pentru cremes (am cumparat deja foile).

La dimineata pun sarmalele in multicooker, asamblez si o prajitura cu fructe si crema de mascarpone si frisca (tot cu foi cumparate). 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Toata lumea bine dupa Craciun? [:)]

 

Noi cum am spus am fost in deplasare, insa am fost cumpatata, am gustat din toate ins afara abuzuri.Pe 26 am avit ruladele de vita(despre care am scris la celalat subiect) care au fost delicioase, efectiv.

 

Ieri am gistat cirnatii, care au iesit foarte buni.

 

Pentru astazi am sa bag un pui pe sticla, la cuptor si vreau sa marinez niste piept de pui, pe care il imbrac in bacon , pentru revelion.

 

Mi-am facut si un plan pentru masa d erevelion, suntem acasa, doar noi(cred...nu stiu exact daca vine sora mea sau nu), o sa fac ceva fingerfood insa nu foarte mult si complicat ca nu am timp.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...