Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Ce gatim astazi?Cap.103


Recommended Posts

  • Răspunsuri 818
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Posted Images

Am avut o saptamina cam aiurita, nici nu mai stiu ce am gatit...

 

Ieri nu am avut timp de gatit, asa ca am cumparat kebab, astazi iar nu am timp asa ca avea snitel din piept d epui si oua prajite.

 

Pentru miine am sa fac ules, era programat pentru ieri insa nu mi-a iesit miscarea [smulgpar] mai departe nu stiu exact, poate un gulas d evita pentru doua zile, ma orientez miine la fata locului, cind merg la cumparaturi.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Astazi ules, apoi nu stiu exact in ce ordine exact dar vpi face spaghetti cu scoici, un file de porc cu ciuperci si sos de smintina, il vom servi cu paste cred, mai am in plan un gulas de vita care va tine doua zile si o supa de vita.

 

Ceva chinezarii si am aciperit saptamina ce vine.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Eu am gatit zilele astea, mai precis duminica pentru 2- 3 zile: chiftele cu sos de ciuperci si smantana, mac and cheese cu somon (din conserva) pentru lunch la scoala, curry de pui reteta noua, la slowcooker, cu cartofi ( dulci in reteta originala, eu am folosit cartofi normali). Foarte bun asta din urma, mananca si copilul chiar daca e usor picant, ura!

De maine iar se teemina toate si nu mai stiu ce sa gatesc. Mi e pofta de salata de vinete.

 

Am imprumutat de la biblioteca scolii o carte de retete pe care le pot face si copiii, implicit iubite de copii. Ideal pt mine, usor de facut si va manca, supposedly, si copilul! In halul asta am ajuns. Serios acuma, are retete foarte atractive.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

M-am tinut d eplan, mai putin supa de vita, insa in rest am executat conform planului!!!

 

Am avut citeva zile de nesomn, phua...ce m-am mai chinuit n-am prea avut chef de nimic.

 

Pentru astzai o s afac niste varza a la cluj(o imitatie mai bine zis ca o sa pun si niste cirnati prin carnea tocata) cu mamaliga, miine o s afac niste friptura d eporc cu garnitura de cartofi si varza d ebruxelle, iar pentru luni am luat spanac, cu ou si niste snitel de pui pentru mofturosi.

 

Mai departe nu stiu exact, o sa vad eu ce fac desi sunt cam aglomerata saptamina ce vine!!!

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...