Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Ce gatim astazi?Cap.103


Recommended Posts

  • Răspunsuri 818
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Posted Images

Meniurile noastre de weekend prelungit au cuprins: cartofi pai, snitele, chiftele, apoi o ciorba de fasole cu afumatura, salata de cartofi cu oua si porumb/masline si aseara paste cu sos de rosii.

Dulciuri facute: prajitura Fanta (am avut in congelator o bucata mare de branza) si un blat cu cacao insiropat cu cafea espresso si deaspra o crema de mascarpone + frisca + cafea. O bunatate !

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Nici nu mai stiu ce am mincat saptamina asta, asa ca am sa scriu doar meniul de we...

 

Astazi am sa fac niste salau cu cartofi(era programat pentru ieri dar n-am avut timp asa ca baietii s-au infruptat din conservele cumparate, iar eu am facut o salata in care am pus si fasole rosie).

 

Miine file de porc cu sparanghel verde si ghnochi, iar luni niste chinezarii-taitei prajiti cu multe legume.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Cum suntem numai doua persoane in casa, o dau intotdeauna gres si gatesc prea mult. Saptamana asta am avut ramase lasagna si enchiladas. Din ouale de Pasti am facut o salata de oua. Cozonacul s-a uscat asa ca l-am facut bread pudding. Am pus ier la marinat niste ceafa de porc sa fac char siu astazi. Langa asta sotul o sa faca o salata cu mozzarela proaspata si rosii. Nu prea merg impreuna dar parca n-am chef de orez si de alte garnituri.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Si eu am facut salata de oua.

Cozonacul a disparut imediat deci nu a fost cazul.

Eu am gatit mult mai putin de Pasti si s a terminat prea repede.

Asa ca am mai cumparat cateva cotlete de miel ca nu ne am saturat.

 

Si eu zilele astea ceafa de porc la tigaia gril, cu piure si legume verzi la abur: sparanghel, fasole verde.

Azi o supa crema de cartofi cu un pic de bacon si seara hamburgheri.

Fac o brownie simpla daca mai sunt in stare, daca nu maine.

Si maine friptura de miel la cuptor cu mult usturoi, piure si verzituri( fasole verde iar ca asta e agreata de baiat).

Si o pasca de branza fara aluat/ cheesecake ca tot asa a fost una singura de Pasti si nu ne am saturat.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...