Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

Ce gatim astazi?Cap.103


Recommended Posts

  • Răspunsuri 818
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Posted Images

Mcoca, mersi, mi ai dat o idee cu dovleceii ăștia . Nu prea știu multe retete cu dovlecei , mâncare ( ai mei nu se dau in vânt ), la cuptor și pane. 

 

Aseara am făcut rețeta asta, f buna

 

https://www.barbatlacratita.ro/2011/07/chiftele-din-dovlecei-cu-branza.html?m=1

Buna reteta, o sa incerc si eu , sper sa mearga cu branza rasa romano.  Am niste dovlecei prin frigider care treb consumati. 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Eu nu pre m-am tinut d eplan, de fapt nici planul nu prea a fost temeinic.

 

Am facut friptura la cuptor cu sparanghel, cartofi si sos holandaisse, mai am si pentru astazi, am sa mai iau doar ceva sparanghel ca din asta mi-a ramas doar citeva bucati.

 

Eu am cam intrat in concediu, insa cum corona mi-a dat planurile peste cap, acum stau sa-mi ling ranile, duminica ar fi trebuit sa plecam spre tara, sa-l sarbatorim pe tata!!! [smulgpar]As vrea ca-n urmatoarele doua saptamini sa stau cit mai putin prin bucatarie si cit mai mult "pe dealuri si cimpii", sa vedem cum imi iese.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Mcoca, mersi, mi ai dat o idee cu dovleceii ăștia . Nu prea știu multe retete cu dovlecei , mâncare ( ai mei nu se dau in vânt ), la cuptor și pane. 

 

Aseara am făcut rețeta asta, f buna

 

https://www.barbatlacratita.ro/2011/07/chiftele-din-dovlecei-cu-branza.html?m=1

 

Judoka, si sufleul de dovlecei este f bun. poate fac maine.

 

azi la pranz merg cu Maya sa mancam un kebab :)))). Deseara peste prajit cu salata.

Ieri am facut ciorba de miel care a iesit delicioasa.

In week end vreau sa fac o musaca de vinete cu cartofi.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Eu nu pre m-am tinut d eplan, de fapt nici planul nu prea a fost temeinic.

 

Am facut friptura la cuptor cu sparanghel, cartofi si sos holandaisse, mai am si pentru astazi, am sa mai iau doar ceva sparanghel ca din asta mi-a ramas doar citeva bucati.

 

Eu am cam intrat in concediu, insa cum corona mi-a dat planurile peste cap, acum stau sa-mi ling ranile, duminica ar fi trebuit sa plecam spre tara, sa-l sarbatorim pe tata!!! [smulgpar]As vrea ca-n urmatoarele doua saptamini sa stau cit mai putin prin bucatarie si cit mai mult "pe dealuri si cimpii", sa vedem cum imi iese.

Va mai duceti , sau ati amanat?

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Eu fac astazi un sos de bolognesse, iar miine frigarui d epui cu ananas si ardei kapia!Am sa coc si niste ardei kapia si niste zuchinni(ce ramine dupa ce confectionez frigaruile) , nu stiu exact ce sa pun pe linga legumele astea coapte...sa vad, poate bag niste ciabatta la cuptor!!

 

Luni sau marti am s afac si ceva chinezarii!!!

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...