Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

Ce gatim astazi?Cap.103


Recommended Posts

Eu fac astazi un sos de bolognesse, iar miine frigarui d epui cu ananas si ardei kapia!Am sa coc si niste ardei kapia si niste zuchinni(ce ramine dupa ce confectionez frigaruile) , nu stiu exact ce sa pun pe linga legumele astea coapte...sa vad, poate bag niste ciabatta la cuptor!!

 

Luni sau marti am s afac si ceva chinezarii!!!

Mie imi place garnitura de orez la frigarui pui cu ananas

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 818
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Posted Images

da, simplu

Eu nu ma prea omor dupa garnitura de orez simplu, daca nu e un pic de sos pe linga!!!

 

Ma gindeam poate dau prin mixer ardeii copti si zuchinii, cu un pic de ulei d emasline si atunci ar merge orezul!!

 

Am uitat o s apun si ceva frigarui cu somon!!!Insa cred ca le voi face la cuptor...n-are sotul chef sa aprinda gratarul!!!

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Eu maninc orez simplu aproape la orice si nu am nevoie de sos. Il prefer in loc de Paine.

Dintre toate felurile de orez , Jasmine imi place cel msi mult.

 

Cand vreau sa mai schimb un pic la orez simplu gata fiert (indiferent de ce fel de orez e) 

il dau un pic prin ulei, pun salsa su fresh cilantro si ceva mexican spices si il fac mexican.

Sau, calesc un pic de ceapa, ciuperci  si ce vegetale mai am in frigider sau congelator  si un cub de chicken stock.

 

Dar de cele mai multe ori orez jasmine simplu fiert e  the best ...

Mai fac langa el niste asparagus sautee cu usturoi si vin, sau broccoli sau ciuperci calite si un strop de dry Sherri.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Nici eu nu ma omor dupa orez.

In weekend am gatit asa: sambata paste cu bacon si panna, ciorba cu de toate, prajitura cu gem de caise si bezea, pui cu smantana si galusti.

Duminica am facut minipizza rapide si din aluatul ramas am facut o chestie-trestie cu branza sarata si marar. Plus am taiat fructele de prin frigider si am adaugat un cxompot de ananas si am facut o salata de fructe.

Cam atat penru acuma, vedem cine ce va vrea.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Am facut orez simplu pina la urma, a fost bun, am avut pungi de la Uncle Bens, desi am in casa orez(basmatia, arboria...)mie nu-mi iese niciodata , ca la chinezi de exemplu!!! [batcap]

 

Voiam insa sa spun ca frigaruile au fost excelente, am marinat pieptul d epui cu curry rosu( ulei, sare -data vii toare ma sa pun foarte putina sare ca a fost un pic cam sarat, piper, sos de soja, ghimbir ras si curry rosu), iar pestele si schrimps-ii [:D] i-am uns cu ulei de masline, usturoi si lamiie, inainte de a-i baga in cuptor, am inchis aragazul d eindata ce schrimpsii s-au colorat, foarte bun a iesit!!!

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...