Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

Ce gatim astazi?Cap.103


Recommended Posts

  • Răspunsuri 818
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Posted Images

Didi, nu e diferenta foarte mare in Tikka Masala si reteta de curry de pui a lui Fleur!!!

 

Eu am intrat sa ma laud ca am fost la magazinul rusesc, am luat(si mincat deja [pk] [pk]) brinza de Sibiu, kaiser(cred ca e mai degraba piept de porc dar foarte bun) , cascaval, mici de oaie amestecata cu porc si porc cu vita, brinza d eburduf asta asa doar citeva bunatati cu specific romanesc!!!

 

edit Am gasit si bostanei ca in Romania, cu coaja deschisa la culoare!!

Editat de
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Zuchinnii cu rosii si parmezan(eu am pus si niste mozarella printre...) au iesit  mult mai buni decit ma asteptam!!!Deci mai repet, o sa am grija sa condimentez mai bine.

 

Astazi sunt cam fara inspiratie insa cred ca voi face mincarica de cartofi cu castraveti murati d ela rusi!!! [pk]

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Somon cu orez (noua ne place simplu, arborio, stropit cu un pic de sos de soia); azi snitele de pui cu tocanita de ciuperci cafenii, in care am pus si leustean.

Si cel mai bun desert din copilarie: capsuni in sirop ( capsuni bine coapte, taiate in 2, la borcan cu cateva lingurite de zahar, la frigider vreo 2- 3 ore, sa lase sirop). Un deliciu!

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...