Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

Ce gatim astazi?Cap.103


Recommended Posts

Pina Acu va plingeati ca e frig și nu puteți găti, Acu e foarte cald și iarăși nu se poate găti! [:-)))] la mine e constant! E recisor, 14-18 grade și as putea găti, dacă nu Mi-ar fi lene.  [:)]  azi am făcut friptura de vita cu cartofi dulci și brinza camambert alături.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 818
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Posted Images

Nici eu n am chef de gatit. Ieri am facut chiftele cu piure, am mancat si azi si mai avem si maine chiftele la pachet. In seara asta am " gatit" rulouri de primavara gata facute, doar le am pus la cuptor, baiatul le adora.

Sper ca vor gati colocatarele mele in zilele urmatoare, daca nu incropesc eu niste spagheti cu ton, mai am niste fileuri de peste sau o salata greceasca, cu feta si masline si sandviciuri.

 

Letitia, interesanta combinatia vita- cartofi dulci- camembert.

 

Eu de abia astept sa ajung in tara, luna viitoare, sa ne rasfatam cu legume si branzeturi cu gust. Dovlecei si fasole pastai din gradina, cas cu rosii...imi ploua in gura.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Astazo oua ochiuri, brinza si salata de rosii si castraveti, miine va face barbatu' pizza.

 

Trebuie sa ma organizez cu weekendul ca e lung si la cumparaturi ajung doar simbata dimineata cind banuiesc ca va fi omor...deci trebuie sa stiu dinainte ce vreau sa cumpar.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Eu am schimbat planul pt ca mi am amintit ca azi e Inaltarea. Cum de Paste nu am pregatit nimic, am facut o tava de friptura de miel. A iesit buna, frageda, dar am sarat o/ condimentat o prea mult mi se pare. Vedem cand se mai raceste, ca nu am ajuns inca acasa sa mancam ( suntem la antrenamentul de fotbal).

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

 

Szivarvany - daca nu ma insel, tu pregatesti snitele si le congelezi crude? Si apoi le prajesti congelate?
Imi spui te rog cum faci?

 

Da, eu. Le prepar cu ou-faina-pesmet. le tasez bine cu pesmetul, si pun in caserola, apoi in congelator. Imi convine asa ca seara, le scot cu 15 minute inainte, se dezlipesc usor fiind cu pesmet, le prajesc, trantesc o salata si gata cina :-) iar snitele sunt proaspat prajite, nu intepenite de la statul in frigider.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Da, eu. Le prepar cu ou-faina-pesmet. le tasez bine cu pesmetul, si pun in caserola, apoi in congelator. Imi convine asa ca seara, le scot cu 15 minute inainte, se dezlipesc usor fiind cu pesmet, le prajesc, trantesc o salata si gata cina :-) iar snitele sunt proaspat prajite, nu intepenite de la statul in frigider.

 

 

Da, da, exact asta e si ideea mea :).

merci mult

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...