Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

Recommended Posts

  • Răspunsuri 700
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Posted Images

Si Eu parchez cu spatele in parcari unde treb sa ies mai usor cu fata. Cand langa mine sunt SUV uri mai mari ca a mea  nu imi accorda visibility ma simt mai confortabil sa parchez cu spatele si sa ies  cu fata. In parcari la magazine unde lumea se uita dupa parcari se fac multe accidents de aceea e bine sa iesi cu fata. 

E usor cu masinile care au senzori sau  camera in spate, daca nu te ghidezi sa ai oglinda in linie cu cea de langa tine. 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

De costume de baie cred ca depinde mult si de zona geografica , noi mergem mult la piscina de cateva ori pe saptamina, sezonul e lung si aici soarele arde  rau. Nu mi as permite sa stau la soare sa ma bronzez de fiecare data. Stau la soare doar cat sa ma usuc apoi  sub umbrella. 

 Regulile de la piscine sunt propuse de oamenii din zona, cred ca cel putin aici in suburbii unde lumea se cunoaste  nu vor sa se expuna la vecini, cunoscuti, colegii copiilor, in chiloti si sutien sau in slip mai  ales cand nu mai suntem la 20 de ani si avem cateva kg in plus. E altfel cand mergem in vacanta unde nu ne stie nimeni si poate nu ne pasa. 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

am mai zis ca e "surioara" cu a ta, probabil ca ti-a scapat [:)]

Mai, nu mi-a scapat. Am fost chiar  foarte mandra. Numai ca nu stiu daca e surioara de rasa, sau surioara pe bune.

Aseara m-am alergat cu ea prin casa si am prins-o la un colt (intre usa de la baie, deschisa si perete) pe un dulap ce-mi vine aproape de coapsa, si deodata o vad ca-si ia avant de pe loc si sare sus pe marginea usii.

Parca era Nadia la barna, cocotata acolo. 

 

A trebuit sa vina CCS sa o dea jos. 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Viviana incredibil :). Eu iti spun ce vad la piscina in tara in care traiesc de 20 de ani (am pus si pancarta), si tu imi scoti nu stiu ce ghid.

In plus fiecare oras are regulamentul lui, dar baza este ceea ce am aratat. De ex la Rennes parca este autorizat burkini. Este singurul oras.

[:)]  Mei, nu ti-am scos niciun ghid.  Am pus un link de informare, neadresat nimanui in special, asa cum nici informarea ta nu a fost facuta catre mine personal.

Ghidul acela, facut la modul general, coroborat cu ce ai scris tu duce la cconcluzia ca acceptarea unei anumite tinute depinde si de ceea ce considera municipalitatea ca acceptabil.

 

Si in alta ordine de idei si eu as fi foarte iritata daca nu m-ar primi la o piscina cu ce costum de baie vreau.

Singura restrictie cu care sunt de acord e cea privitoare la podoaba capilara. Daca ai par lung sa il tii strans sau sub cascheta.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Azi daca tot a plouat si am stat in casa am facut toata ziua ordine prin sertare, in bucatarie, la acte  in dulapul meu de haine .

De cind lucrez 5 zile pe sapt nu mai am timp de nimic... chiar daca lucrez de acasa de cele mai multe ori si doar  3-4 ore nu am timp de mici projects care mi le am propus si le  tot Aman. 

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

 

 

Știe cineva, la Plitvice ar trebui sa avem o zi întreaga sau ajunge o jumate de zi?

 

Miha, eu as rezerva o zi, parcul are diferite trasee, mai lungi sau mai scurte

 

https://calatoriideweekend.ro/lacurile-plitvice-din-croatia/

 

O descriere frumoasa, noi nu avem vacantele asa documentate. [biz] Cat despre rezervari, poti sa ai noroc, sau mai dificil, dar raman amintirile si farmecul locului. In plus, trebuie sa iei in calcul ce internet disponibil ai. 

In calatoria noastra pe coasta Frantei, am ales un hotel de pe net si cand am ajuns la adresa, era complet inchis. Si se facea seara. Pana la urma am ajuns intru-un satuc si am intrebat localnicii pe strada, am gasit la o familie simpatica, aveau si copii. A fost f fain. Mai am povesti din astea ..l  [pk] 

In Austria si Slovenia am calatorit la noroc si am nimerit tot timpul bine, au multe pensiuni mixte, ferme si cu camere de inchriat. In Ungaria nu prea mi-a placut, hoteluri de pe vremea comunistilor, engleza aleluia, nu au euro, etc

cand plecati ? In iunie ?

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Judoka mersi. Am găsit aseară un blog al unei suedeze, scria și ea de trasee și ca recomanda cel puțin o zi. Așa ca am rearanjat puțin traseul :). 

 

Ieri am stat din nou cu concediul “in fata” :). Așa am concluzionat, cum spui. Ca internet e ici și colo și cam complicat sa mergem la noroc. Și nu prea suntem așa aventurieri cum ne-ar placea, suntem amândoi oameni cărora le place planificarea :)), așa ca am început sa rezervam. Facem totul pe booking și luam numai ce nu trebuie plătit in avans și se poate anula rezervarea. 

 

Da, in 16 Iunie plecam. Revenim in 4 Iulie. 

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Mai, nu mi-a scapat. Am fost chiar  foarte mandra. Numai ca nu stiu daca e surioara de rasa, sau surioara pe bune.

Aseara m-am alergat cu ea prin casa si am prins-o la un colt (intre usa de la baie, deschisa si perete) pe un dulap ce-mi vine aproape de coapsa, si deodata o vad ca-si ia avant de pe loc si sare sus pe marginea usii.

Parca era Nadia la barna, cocotata acolo. 

 

A trebuit sa vina CCS sa o dea jos. 

surioara de rasa, ca de-aia am pus ghilimele. din aceeasi felisa.

 

aloooo, nu-mi povesti de-astea, ca io inca traiesc cu ideea ca-i cea mai linistita rasa si ca n-o s-o vad catarata pe usa sau pe sarmele de intins rufe [:)] ba chiar imi imaginez ca si in continuare voi putea tine vazele cu flori pe biblioteca, unde n-a calcat pana acum picior (ma rog, labuta) de pisica [:)]

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...