Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

Recommended Posts

 

 

Miha, nici vorba sa stai intoarsa, te uiti in oglinzi :).

 

Între doua mașini parcate paralel, tu parchezi cu spatele uitându-te numai in oglinzi? Ești îndemânatica atunci. Eu nu pot. Cel puțin la început ma întorc cu spatele sa văd ce fac :). 

 

Mie cu fata mi se pare mult mai ușor oricum :). 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 700
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Posted Images

si eu  ma intorc sa vad daca trec de masina din stanga,in dreapta am noroc ca e mai mult plecat nenea cu masina  [:D]  in oglinzi nu ma uit cand parchez...intorc capul.cu fata nu stiu cand sa iau virajul sa nu lovesc masina in fund.si asta pe dreapta adica.pe stanga inca nici nu-mi inchipui  [:D]

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

La parcare cu fata ai nevoie de mai mult loc, sa faci un viraj mai mare, sa intri cu mașina mai drept. De asta bănuiesc ca se parchează cu spatele la tine la bloc Velvet, ca nu e loc. Și atunci ai de făcut mai multe manevre înainte-înapoi, dar e posibil sa nu se poată dacă nu e loc, nici de asta. 

 

Eu nu am nevoie sa parchez cu spatele nicăieri, de asta nu prea fac. Uneori bag mașina cu spatele la noi in fata garajului, lângă casa, unde parcăm mașinile. Dar rar de tot. 

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Între doua mașini parcate paralel, tu parchezi cu spatele uitându-te numai in oglinzi? Ești îndemânatica atunci. Eu nu pot. Cel puțin la început ma întorc cu spatele sa văd ce fac :). 

 

Mie cu fata mi se pare mult mai ușor oricum :). 

Mihaela, stai linistita. Nu e vorba de indemanare. E mai mult chestie de obisnuinta in plus asa te invata la scoala ca este corect. Trebuie sa intorci capul sa te uiti pe geamul din spate dreapta.  La un moment dat coltul masinii langa care parchezi intra in unghiul mort. 

eu nu l-am vazut niciodata pe barbata-miu facand altfel. Doar daca locul dintre masini este larg.

E o asiguare in plus binevenita.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Pentru ca am vizitat acum o suta de ani, oaresce piscine prin franta, intrigata fiind, am cautat si gasit asta:

 

Les maillots de bain autorisés à la piscine

Avant de revenir sur les raisons de l’interdiction de certains types de maillots dans les piscines municipales, revenons d’abord sur les maillots de bain autorisés.

 
LES MAILLOTS DE BAIN FEMME

Pour les femmes, il est possible de porter un maillot de bain 1 pièce, 2 pièces, un bikini ou encore un trikini à la piscine. Pour le bas, le choix se fera entre le shorty de bain, la jupette de bain ou encore le tanga pour éviter les traces de bronzage.

LES MAILLOTS DE BAIN HOMME

Pour les hommes, le choix est plus restreint car les shorts longs et caleçons de bain sont réservés à la plage. Seuls le shorty ou boxer de bain, le slip bandeau ou le slip de bain sont autorisés à la piscine car ils sont, entre autres, plus adaptés à la pratique de la natation.

https://www.guide-piscine.fr/maillots/maillots-femme/port-du-maillot-de-bain-obligatoire-la-reglementation-350_C

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...