Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

Recommended Posts

 

 

Fleur pe forum nu suntem la tine in clasa sa ma tragi de urechi. Nu te am jignit cu nimic. Inteleg ca si probleme acasa si de aici irascibilitatea dar totusi.

 

Te rog frumos sa nu mi te mai adresezi, ca sa pastram subiectul amical si respectuos ca pana acum.

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 700
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Posted Images

Viviana incredibil :). Eu iti spun ce vad la piscina in tara in care traiesc de 20 de ani (am pus si pancarta), si tu imi scoti nu stiu ce ghid.

In plus fiecare oras are regulamentul lui, dar baza este ceea ce am aratat. De ex la Rennes parca este autorizat burkini. Este singurul oras.

Editat de
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

pai cand mai treci si ai timp, poate savuram o cafea, un ceai...  Te invit si la un Csiki Sor daca nu conduci  [:)]

 

Aaa, mi-ar plăcea tare! Dau un semn când mai trec. De data asta sunt cu mașina deci ar fi fost fără Csiki Sor :).

 

Am ajuns la Odorhei, mă apuc și eu de treabă pentru birou (ce, doar Anja să lucreze peste program? [:p])

.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Eu am facut scoala in 93. Masina avea numai oglinda in staga. 

tot '93, scoala facuta pe o dacie amarata, dar cu ambele oglinzi.

 

si s-a pomenit de "unghiul mort", care exista si in '93 si mai exista si-acum.

Editat de
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Și ca să scriu și eu ceva de parcări:

- Eu parchez în cele mai multe cazuri cu spatele (în parcările de magazine, de exemplu) pentru că vreau să văd când ies din parcare.

- Pentru parcarea cu spatele și eu folosesc în 95% din cazuri oglinzile.

- Parcare laterală se poate și cu fața, dacă e suficient de mult loc. Dacă e loc fix de o mașină, atunci doar cu spatele. Mașina are mai multă manevrabilitate cu spatele.

 

Și da, confirm, au existat niște Dacii cu oglindă doar în stânga :). Or fi fost și alte tipuri de mașini tot așa, eu de astea știu. De ex Dacia 1300:

 

post-19501-0-67577800-1558180009_thumb.jpg

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Daniela, dacia 1300 iesea din fabrica fara oglinda laterala (asa a fost prima masina a alor mei) prin anii 80 dacia 1310 avea oglinda stanga. Nu stiu cand au devenit ambele oglinzi obligatorii, tarziu dupa 90.

Editat de
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

tot '93, scoala facuta pe o dacie amarata, dar cu ambele oglinzi.

 

si s-a pomenit de "unghiul mort", care exista si in '93 si mai exista si-acum.

 

Inainte de unghiul mort vorbeam de intors cu spatele cand parchezi :). Eu nu ma intorc. INtorc capul.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...