Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

Pinguini sub soare de solstitiu


Recommended Posts

Monica, eu sunt reversul tau. La admiterea la liceu am scris 12 pagini la matematica, ptr ca explicam: asa cum stim, teorema lui Pitagora zice ca ipotenuza la patrat este egala cu suma catetelor la patrat .... cam asa. Proful cu care faceam meditatii s-a crucit cand am iesit si i-am zis. 

  

[:-)))]  [:-)))]  [:-)))]

 

fix asta am facut si eu la admitere, pentru ca inainte de examen ma trimisese mama la un coleg de-al ei (mama a fost profa de mate, dar fireste ca nu ascultam ce zice ea, ii raspundeam "tovarasa nu ne cere asa" si gata). el mi-a dat un test, si mi-a dat 8.50, desi facusem totul bine, pe motiv ca n-am justificat (ok, a sunat-o pe mama si i-a zis ca are o fata extraordinara, sa nu-si faca nicio problema cu examenul, dar asta am aflat abia dupa admitere).

 

am fost doi cu nota 10 la mate. in prima ora, proful ne-a zis: "au fost 2 lucrari notate cu 10: a lui N (colegul meu) a fost de matematica; a lui B a fost de literatura" [pk]

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 997
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Posted Images

Sunt exasperata cu telef meu. Nu stiu cum am reusit, cred ca la ultima actualizare de software, si acum am toate pozele pe cloud - ceea ce am evitat ca tamaia. Si desi am toate pozele pe cloud, imi zice ca nu mai am suficienta memorie.... In setari, pozele sunt cam 5%, aplicatiile cam 10% si o bucata mare cam 40% scrie Others. Others ce? Aveti idee? 

 

LE: e iphone 6, nu se poate adauga memorie suplimentara din cate stiu eu

Editat de
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Nu stiu unde-si bagase nasul cand am luat-o, ca era toata murdara..am sters-o, dar in poze apare cu nasul negru  [:D] ii place mult copacul, mai mult acolo sta..sau sub pat...si cand ne vede, fuge la ea in camera, direct pe canapea..si asteapta sa ne jucam..Marcia a zis ca e tare obositoare  [:D] are job acum cand vine acasa, tb sa se joace cu pisica.

Editat de
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...