Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

Pinguini sub soare de solstitiu


Recommended Posts

Buna ziua!

 

La noi azi este putin mai bine, e respirabil ca zilele trecute ieseam din casa si era cumplit de cald la 7.30 dimineata.

Sper sa fie si week-endul racoros. Maine e ziua tatalui meu si mergem la tara. iar duminica nu stiu...dar sper sa ma odihnesc.

 

LauraNico, ce ma bucur sa aud ca unii sunt la liberi la munca. la noi e nebunie maxima mereu dar mai ales vara. toata lumea vrea sa programeze intalniri de lucru, sedinte , vizite oficiale etc vara pentru ca profita si de o plimbare in Delta...daca tot ajung aici.

Tot vara sunt si cele mai multe festivaluri ;i concursuri de tot felul, concerte etc...

Sa aiba parte de distractie copila in cantonament!

 

Ioana, multumesc de intrebare dar cred ca abandonez condusul de tot. nu am timp sa fac ore, o singura data am mai iesit cu instructor si odata cu dl. sot. sunt dezastru si faptul ca nu le pot lega nu ajuta deloc. in plus dl. sot a fost ok doar prima data apoi a devenit cum e el  [:-)))] nu mai tine pe ambreiaj, vezi ca ai dat drumul prea repede/incet, nu mai brusca frana, uita-te in oglinga centrala, trage mai mult, tine'ti banda, nu te duce in dreapta nu face asta nu face aia, ai turat prea tare, vezi ca moare motorul etc...adica nu e secunda in care sa nu comenteze. deci cu el nu mai merg. 

 

Michelle, sunteti foarte frumosi. sa va fie de bine concediul! atat de mult nu am fost niciodata in vacanta. Bravo!

 

ma intorc la munca. zi buna!

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 997
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Posted Images

Roli mai vreau sa spun ca verdeața nu prea găsești, e torid și uscat. Acum cel puțin. Au fost 32-35 de grade zile in șir, fără ploi. E plin de terase pe toată coasta de la Vlore pana la Radhime, bănuiesc ca așa e in continuare pe toată coasta. Noi am vrut sa mergem pe drumul acela înspre grecia dar albanezii conduc ca nebunii, cu Depășiri idioate și e un drum de 2 benzi, pe coasta. Am preferat sa mergem înapoi pe autostrada cât a fost autostrada.

 

Daca mergeți cu mașina, atenție mare, conduc teribil, se baga, iar in giratorii nu au reguli, nu cedează trecerea dacă ai intrat, trebuie sa opresti tu care ești in giratoriu. E Nebunie in traficul albanez, mult mai mare decât in restul.

Exact asta mi-a spus azi o prietena, ca e jale cu traficul. Si noi vrem sa ajungem in  Grecia, dar pe calea apei, in Corfu si apoi sa ne intoarcem prin Grecia pe la Meteore.

Multumesc pt. info si vacanta frumoasa in continuare!

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Michelle, ce mare e William, te-a intrecut! Sa va fie de bine vacanta!

 

Silvi eu te sfatuiesc sa nu abandonezi! Mai dureaza pana cand soferul experimentat din dreapta sa taca. Oricine ar fi, tot iti va spune. Si e bine asa, ca sa constientizezi fiecare miscare. Mie si acum dupa 18 de ani de condus imi zice cand i se pare lui ca nu conduc ca el  [:D] . Bine, eu ma enervez la faze de genul: "hai accelereaza ca vrea ala din spate nu stiu ce", iar eu sunt de principiul "depaseste-ma nene daca te grabesti".

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Bună ziua și de la mine,

 

Am intrat să spun că e posibil ca șoferul din dreapta să nu tacă niciodată [:D]. Partea proastă pentru șoferul din dreapta e că acum comentez și eu când conduce el  [:D]. Așa că zic și eu ca Roli, să nu renunți. 

 

Michelle, să vă fie de bine vacanța!

 

LauraNico, cât stă Bianca în cantonament?

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Mie si acum dupa 18 de ani de condus imi zice cand i se pare lui ca nu conduc ca el  [:D]

 

Si la noi la fel (si eu fac 18 ani de sofat in sept  [aerob] ). El zice despre mine ca bruschez masina cand schimb intr-a doua si ca stau incordata. Eu zic ca el conduce lalait si nepoliticos. Oh well, asta e! 

 

Silvi, si eu zic sa persisti. Daca ai luat permis inseamna ca ai inclinare si masina iti da o libertate pe care altfel nu o ai. Nu e relevant ptr tine, dar imi amintesc cu drag cum am furat mireasa - vara-mea - si eu fiind singura nebauta am condus la 1 noaptea pe strazile Timisoarei in vreme ce ceilalti veri (suntem 5 toti) imi dadeau indicatii opuse pe unde sa o iau si am ocolit de 2 ori centrul pana am ajuns sa parchez si cat ne-am hahait cu totii - ultima 'aventura' inainte sa ne facem oameni seriosi.  

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Buna dimi,

 

Vremea buna continua, ba chiar incep sa se pleosteasca florile - avantaj aici e ca nu e nevoie sa udam gradina, ca se uda singura. Dar si balariile cresc cat casa. Mi-e dor de pozele cu flori ale Strumphitei - ce gradina avea!

 

Nu am tragere de inima sa muncesc si am un task nou sa scriu un proces si niste proceduri - ceea ce imi place in mod normal, dar e vineri si soare.....

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Servus pinguini

 

Azi e vineri, asa ca yupiiiiii  [pk]  [pk]  [pk]

 

Aseara am fost la cina cu o parte din colege, 12 am fost...a fost frumos, dar ft cald..am plecat la 9 acasa si erau 33°...la noi in sat erau 29°..dar am dormit bine, asta conteaza.

 

Diseara mergem la prietenii din orasul de  langa noi, vroiam sa facem gratar..am renuntat insa, e prea cald..asa ca vom avea racituri si inghetata  [:D]

 

Maine la shopping si apoi relaxare si jucat cu Sheela zapacila  [:D] mai nou asa ii zicem. 

 

Silvi, nu renunta la condus...eu cu Marco am un pact : nici unul nu comenteaza cand celalalt conduce...eu il mai intreb una alta si ii mai spun ce sa faca...dar fara indicatii...dupa 26 de ani de condus, chiar nu am nevoie de ele...i-am spus ca daca incepe sa comenteze, trag pe dreapta si-l las pe el sa conduca  [:D] in general eu sunt sofer cand mergem undeva si el bea.

 

Miha, vacanta faina in continuare.

 

Noua cevapcicii nu ne plac, ni se par fazi...micii sunt mult mai buni  [pk] cand am avut petrecerea cu vecinii, am dus mici...era sa ramanem fara, cei din Serbia au mancat si au zis ca sunt mult mai buni decat cevapcicii lor  [:)]

 

Weekend faini sa aveti. 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Tocmai mi-a scris Marcia ca a primit rezultatul de la testul Cambridge si l-a luat cu brio  [pk]  [pk]  [pk] dau de baut in iulie, cand ne vedem  [alcool] si-a facut un cont si acolo a primit rezultatul..certificatul il primeste acasa, cam in 2 luni. 

 

Sunt tare mandra de ea, la test era cea mai mica..toti aveau peste 20 de ani...plus ca nu era in apele ei din cauza lui Luis.

Daca ar fi luat sub punctajul pt Advanced, primea First. 

Editat de
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...