Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

Pinguini sub soare de solstitiu


Recommended Posts

Am reusit saptamana asta sa merg la plaja dupa servici...sotul incalzeste mancarea si o pune in container, ma ia de la tren (ma schimb intr-un minut) si mergem sa luam "cina in doi" pe plaja. Ajung la apus (nu am ajuns acasa in nici o zi inainte de 7:30pm) dar tot prind valuri, miros de ocean si o plimbare dupa halaeala :) :) :) 

 

Credeam ca numai noi suntem asa! Am facut si noi figura asta, mai ales anul trecut cand am avut 5-6 sapt de soare si cald. B venea de la munca direct la plaja, avea slapi si short in masina si se schimba si eu eram acolo deja cu fetele si ceva snacks. Daca il lasam sa se duca acasa, nu mai venea dupa aia ca ii era lene. 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 997
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Posted Images

Servus pinguini

 

Multumesc pt gandurile frumoase  [flo2]  [pup] ma bucur mult pt mandra mea, mai ales ca nu s-a pregatit pt test  [ph34r] si nu a avut meditator, totul e invatat de ea (internetul bata-l vina [:D])...i-am spus ca tb neaparat sa faca ceva cu engleza cand termina...ar putea da lectii in privat in Coreea (in caz ca-i place si ramane acolo).

 

Ant, e tare fain la tine  [pk]

 

Ioana, eu am ramas cu putini prieteni (majoritatea membri ai familiei)..oricum nu intru mai deloc pe FB, il folosesc doar cand vreau sa caut pe cineva..si mai pun albume cu poze (asa le pot arata cand ma intreaba cineva)..mi se pare pierdere de timp...plus ca nu ma intereseaza ce mananca unul sau altul  [ph34r] da mama intra mereu pe FB, l-a descoperit si ii place  [:D]

 

Eu am invatat spaniola de la telenovele..si putin portugheza..apoi am facut aici un curs de 2 ani, A1 si A2..de inteles inteleg tot, de vorbit vorbesc ok, dar as vrea sa vorbesc mai mult..daca as sta undeva unde se vorbeste spaniola, in cateva luni as vorbi-o fluent...poate chiar voi face lucrul asta cand se pensioneaza Marco, sa mergem un an in Columbia.

 

Weekend-ul a fost fain, vizita de vineri s-a prelungit pana dupa miezul noptii...sambata am iesit la o pizza, in orasul unde stau socrii (la mai mult de-o ora de mers cu masina...dar fac o pizza diavolo delicioada, asa ca merita)...duminica am fost cu Marcia la brunch la restaurantul mexican, asa ca fetele...apoi dupa-masa noi 2 la o bere.

 

Azi e nebunie la job  [zirea]

 

Ieri la restaurantul mexican am discutat cu unul din chelneri despre India...el e din Kerala si are cu sotia o agentie de turism..organizeaza si tururi private in India...am vrea sa mergem la anul, sa vedem acum ce traseu alegem..dupa vacanta ma uit si apoi discutam...Marco de-abia asteapta sa manance tikka masala  [:D]

 

O saptamana faina sa aveti.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Buna ziua!

 

multumesc pentru incurajari fetelor dar chiar nu am timp. nici in week-end-ul asta nu am avut cum sa ies cu instructor. sambata am plecat la tata la tara si de acolo la mare. toata lumea vorbeste de corbu si vadu si ne-am dus si noi sa vedem faimoasele plaje. nu va recomand. plajele in sine sunt frumoase, apa curata, intrarea in mare lina, multe scoici...dar plaja ingusta si plina de balarii, scaieti etc...drumul pana acolo dezastruos. nimic amenajat. erau multi straina si multe masini de bucuresti, cu corturi sau rulote dar fiind conditii 0 nu stiu cum pot sta.

oricum, aseara pe drumul de intoarcere am oprit in pustietate la o cherhana si am mancat. mancare foarte buna, in principal aveau peste. eu am mancat bors iar fetele si Florin peste> crap, chefal, biban pe plita cu mamaliga.  Moessia ii zice, in cazul in care aveti chef vreodata de aventura si de rupt masina in doua.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

La noi weekendul a trecut pe repede-inainte. NU a fost cald asa cum am sperat, dar am ajuns vineri dupa munca la plaja asa ca am incarcat bateriile: eu si 3 mimoze care bineinteles ca s-au bagat in apa.  [fri]

 

Am destelenit in gradina cu mare avant, am mutat un coacaz peste gard , intre noi si padure si am taiat toti lastarii de zmeura care nu dau anul asta, ca sa aiba soare cei din spate care deja au fructe. In rest pe langa casa, am stat mai mult in foisor sa ne bucuram de vremea bunisoara. Fetele au fost in piscina la vecini samb cam toata ziua - in sfarsit nu se mai teme nici una de cainii vecinilor.

Editat de
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...