Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

Pinguini sub soare de solstitiu


Recommended Posts

Buna ziua si de la mine!

 

Si eu am avut un week-end plin. Ieri am sarbatorit-o pe mama care a implinit 61 de ani. Am reusit sa ne strangem aproape toti. Si tot ieri am sarbatorit cei 13 ani de casatorie pe care ii implinim azi.

 

Daniela, Ramona sta o saptamana in cantonament. Miercuri vine acasa.

 

Ioana, ce frumoasa e begonia!

 

Ant, imi place programul cu plaja dupa munca.

 

Rox, a mai crescut un pic nota.

 

Ella, felicitari Marciei! Tot speedy ai ramas...

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 997
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Posted Images

am taiat toti lastarii de zmeura care nu dau anul asta, ca sa aiba soare cei din spate care deja au fructe. 

Pai si cum ai facut, ai luat la studiat fiecare crenguta?...si eu ar trebui sa fac operatiunea asta, dar mi se pare munca de sisf. Si am la tufeeee....au napadit. Si mai e si un mur printre ele, care creste ca vrejul de fasole al lui Jack. Da nu pot face nimic cu el, ma omoara tzepii. Murele le culeg cu manusi, tare greu. 

 

Eu murul asta l-as muta dincolo de gard, dar nu vad cum as putea face asta fara sa ajung numai sange.

Editat de
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Outrageous! Sa vorbesti asa urat despre copiii blanosi. mai, non, non, non!  [soricel]

 

Cum a fost la pride? Au fiert creierii?

 

Distractie placuta in Vermont. 

 

LOL...javre, bestii, my monsters :) :) :) 

 

Pride a fost incredibil!!!! Un omenet fara precedent, plin de veselie, plin de energie, plin de "positivty", plin de umanitate. Copilul mic a ajuns inmortalizat in NY Times...un fotograf l-a surprins in fata la Stonewall cu o fata stralucind de fericire (fotoreportaj despre ziua de ieri). M-a impresionat profund. El a fost cu amicele lui la Stonewall, eu cu sotul am fost cu grupul de la mine de la servici. 

 

 

Ella, daca Marcia vrea sa exerseze engleza, trimite-o la mine!

Editat de
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Ella, felicitari domnisoarei!

 

Rox, copilul mare dupa fiecare test imi spune ca va lua 10. A avut anul asta aprox 10 teste/materie, a luat doar  3 de 10....el nu se supraevalueaza dar evident profesorii sunt prea exigenti. [batcap]

 

Laura Nico, la multi ani....si mamei si voua.

 

Ioana, eu am 2 hortensii albe asemanatoare cu cea din poza. Sunt in ghivece, foarte frumoase si mai usor de intretinut decat cele clasice. Nu le-am taiat si fertilizat niciodata.

 

Roli, eu am un mur fara tzepi. In primavara eu l-as inlocui pe cel cu tzepi, sigur gasesti la magazinele specializate.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Silvia, pai n-ar mai fi plaje salbatice daca s-ar amenaja ceva :). si asa sunt supra-aglomerate.. iti dai seama ce ar fi .....

 

ai si tu dreptate...dar eu daca stiam ca e asa nu ma duceam. nu e pentru mine genul asta de plaja. am vazut multe postari si chiar reportaje in care se spunea ca sunt amenajate, ca exista dusuri, terase etc, ca frumusetea locului iti taie rasuflarea...nu ne-am informat corect. 

dar am bifat si aceasta destinatie [:)]

p.s. ma bucur ca a crescut nota, per total...face bine la moral [flo2]

 

LauraNico, la multi ani mamei si La multi ani voua! sa fiti sanatosi si sa va bucurati de minunile voastre! [flo2]

 

Ant, ai venit din vacanta dar mergi zilnic la plaja, deci e ca si cand ai fi in vacanta tot timpul. Imi place de tine si imi plac si pozele din zona ta. Foarte frumos!

 

Ioana, nu ma pricep deloc la flori si gradinarit. daca iti place asa tare tufa aia nu mai sta pe ganduri...e ca si cand ti-ai lua o carte sau un tort. adica ceva pe sufletul tau [:)]

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Silvi, sa stii ca ma simt ca in vacanta de multe ori...cel mai des cind ma dau jos din tren dupa ce ma urc in Grand Central si cobor la mine in sat. Cind se deschid usile si ma dau jos, primul lucru care ma izbeste in nari e mirosul de ocean, de apa sarata. 

Editat de
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Pai si cum ai facut, ai luat la studiat fiecare crenguta?...

 

Lastarii dati din pamant, care sunt doar verzi si nu au crengi laterale. Da, ma uitam in varf sa vad daca arata ca un batz cu frunze. Daca da, harst! Aia care dau fruct sunt lignificati partial, au ramuri laterale si fructe pe ei. O sa incerc o poza diseara, ca inca nu am terminat.

 

Cu murul, nu stiu cum il poti muta. Cel mult sa urmaresti cand dau lastari mici din pamant si sa ii pui pe aia unde vrei si dupa ce au crescut suficient sa il killeresti pe ala de la tine. 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...