Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Pinguini sub soare de solstitiu


Recommended Posts

Am scris cam aiurea mai sus, ma grăbesc sa merg la dus ca ieșim la o bere :). Nu mai corectez, sper sa se înțeleagă ;). 

 

Viviana sa știi ca am luat magnetul. Mie mi-am luat o cana cu același mesaj :). Am stat la îndoiala între asta și una pe care scria: Keep calm and love P(u)la. 

 

Chiar ca va las. Soțul m-a bodogănind toată ziua ca am fost cu ccc cuvântul asta toată ziua. :) 

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 997
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Posted Images

Am scris cam aiurea mai sus, ma grăbesc sa merg la dus ca ieșim la o bere :). Nu mai corectez, sper sa se înțeleagă ;). 

 

Viviana sa știi ca am luat magnetul. Mie mi-am luat o cana cu același mesaj :). Am stat la îndoiala între asta și una pe care scria: Keep calm and love P(u)la. 

 

Chiar ca va las. Soțul m-a bodogănind toată ziua ca am fost cu ccc cuvântul asta toată ziua. :) 

Imagineaza-ti ca noi am fost cu copiii si la plecare le-am repetat de nenumarate ori " cand ajungem in Ro, sau va intreaba la scoala ce-ati facut in vacanta sa nu cumva sa ziceti exact. Ziceti: "am fost in Croatia, peninsula Istria". Iar eu si sotul ne tavaleam de ras cand nu eram auziti, cum ar fi sa raspunda la intrebarea " unde ati fost in vacanta?"

 

Una peste alta, mie mi-a placut mult orasul!

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Am d'astia, da mi-era mila sa-i tai. Asa zici, sa-i tai?

 

Daca ai unii cu fruct si astia ii napadesc/ sufoca pe aia, da, poti sa ii tai - asta e situatia la mine. 

 

Daca nu ai altii cu fruct, lasa-i pe astia si la anul iti fac ei fruct. Asta a fost experienta mea de cand i-am pus acum 2 veri. Cei verzi cresteau ca nebunii in lungime dar nu faceau nimic, insa cei lemnosi din spate nu primeau suficienta lumina/ soare sa se coaca.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Buna dimi,

 

Se apropie ziua lu' Smulietta si nu stiu ce sa fac: sa fac acasa cu vecinii si putina bataie de cap? Sau la loc de joaca, unde va trebui sa duc mancare (stiu de anul trecut ca ei dau 3 lulele) dar vin si copiii de la gradi si de la bona?

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Ioana, eu votez categoric pentru loc de joaca. Este mai putina bataie de cap decat acasa. Eu tocmai am facut la Eric, am adus platouri de fructe si legume cu sosuri si ciocolata, toate gata taiate si, evident, cumparate, chipsuri, pizza, tort si sucuri. De la locul de joaca am avut inclus in pret popcorn, apa, suc, cafea pt parinti si cupcakes. Deci nu am pregatit nimic de mancare, am cumparat totul.

 

Acasa oricat de cuminti ar fi copiii, sunt multe de pregatit si de strans dupa.

 

Am mai facut si in parc, si acolo mi s a parut mai dificil, am pregatit gratar etc iar copiii sunt mai greu de supravegheat. Ai nevoie si de alti parinti prezenti.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Servus pinguini 

 

Fleur, cat suntem noi plecate, e Marco acasa...iar dupa e Marcia 2 saptamani cu ea...Sheela va sta doar 2 zile singura, am vorbit cu vecinii si pot veni ei...dar ma mai gandesc.

 

S-au hotarat si ai mei sa puna usita pt Pinky, au gasit pe cineva care sa le-o monteze pe usa de la intrare...azi mergeau sa cumpere usita.

 

Ieri am inceput sa fac bagajul pt Seoul, Marcia mi-a dat deja hainele ei sa le pun in valiza...la mine e mai complicat, pt ca sunt cam aceleasi pt Seoul si Romania...si voi zbura doar cu bagaj de mana spre tara.

 

Am terminat si cu programul in Seoul, azi am luat ultimile bilete...o sa avem de alergat  [:D]

 

La aeroport ieri a fost ft interesant, stiam multe lucruri, dar am aflat si lucruri noi...unul ar fi ca ora plecarii nu este ora decolarii, ci ora cand se inchid usile avionului...decolarea are loc mai tarziu...in Zurich daca nu intri cu 15 minute inainte de ora plecarii (aici totul e automat, scanezi cardul de imbarcare si ei pot vedea lucrul asta), cardul de imbarcare se anuleaza automat..deci nu mai poti intra...controlul bagajelor de mana cuprinde si control pt droguri (multe lume nu stie, asa mai descopera din cand in cand droguri)...persoanele sunt controlate pt exploziv (si nu pt droguri, cum credeam eu)...daca va dati cu diverse creme care contin glicerina, testul pt explozivi va fi pozitiv...bagajele de cala sunt toate controlate...aeroportul are 3000 de camere de luat vederi.

 

O zi faina sa aveti. 

 

Editat de
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Intalnirea pinguinilor ramane pe 25 iulie, ora 18, la Beraria H.

 

Pana acum pe lista : 

 

-Mianna si Yagmur (cu Luca) 

-Viv - singura sau cu sotul??? o intrebi si pe Black? 

-Monica - cate persoane ? 

-Rufus si Tora

-noi 2

 

Cine mai doreste, cine mai pofteste ?  [:D]

Editat de
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...