Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Pinguini sub soare de solstitiu


Recommended Posts

  • Răspunsuri 997
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Posted Images

De la Julia-Smulia (si Patricica-aricica). Smiorcaita nu prea e, smucita mai mult. Si f f curajoasa - cam prea, se duce dincolo de coltul strazii, unde trec masini (noi stam pe strada privata, 4 case, si toti conducem f prudent cand intram pe strada ca sunt 5 copii + 1 pe drum de la cele 4 case si mereu sunt pe afara. 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Buna ziua!

 

Nu am nimic nou sau interesant de zis. la sfarsitul lunii plecam in vacanta Olanesti, Caciulata - zona asta. Sper sa nu fie doar pensionari si mai ales sper sa ma relaxez iar fetele sa se simta bine.

 

azi ma duc sa imi fac alt buletin. in asta pe care il am acum am o fata de te sperii. eram tunsa scurt si aveam o freza ciudata, o bluza vernil cu un guler maxi si niste cearcane imense. azi, zic eu, arat prezentabil [:)]

 

anja, te-am admirat in toate pozele dar nu am apucat sa zic atunci. sa va fie de bine vacanta! 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

viv, bine ca aveti usa, ce mai conteaza pretul  [:-)))]

 

fleur, vacanta frumoasa sa aveti!

 

Ioana, imi place Smulietta [:)] noi ii spunem cel mai des Luli pentru ca asa isi spune ea.

 

Ella, ca de obicei faci atat de multe zici ca esti un titirez. sa va distrati si sa pui poze.

 

Nu stiu ce-am mai citit...sa aveti zile racoroase!

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

silvi , si in olanesti s-a deschis un fel de parc acvatic, se numeste aquapark tisa spa resort. dar e la interior, nu in aer liber (ma refer la partea de tobogane, bazine).

mai poti vizita cu fetele, intr-o plimbare lejera, pensiunea casa vanatorilor (e situata la intrarea in statiune, e bine semnalizata), are un mini-parc zoologic cu pauni, fazani, gaini pitice, bibilici, aveau si cativa ponei.

tot prin olanesti va puteti plimba, de la hotel olanesti in sus pe panta si apoi in stanga, ajungeti la niste lacuri unde sunt ratuste, nuferi.

"Lacurile cu nuferi. O plimbare până în acest parc natural face parte din programul oricărei persoane venite la Olănești. Urcând pe lângă Hotel Olănești (str. Băilor) se cotește stânga pe str. Carol Davila și se urmărește firul acesteia; se intră în parc pe lângă Vila Plopul - pe Aleea Lacurilor și peste 200 m am ajuns la destinație. Este vorba despre două „lacuri” de dimensiuni modeste, despărțite de aleea betonată, pe malul cărora există câte o singură bancă. Pe oglinda apei fiecăruia plutesc nuferi, în stânga galbeni, în dreapta albi. Am văzut exemplare înflorite din fiecare specie. Timp de popas: circa 20-30 minute. La circa 200 m distanță se află Sanatoriul Olănești, fost „1 Mai”, azi secție exterioară a Spitalului Elias din București."

 

in centrul orasului gasesti un parc dragutel, sunt tarabute cu tot felul de chestii de vanzare, exista si piata, minimarketuri, farmacii.

Editat de
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...