Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Pinguini sub soare de solstitiu


Recommended Posts

  • Răspunsuri 997
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Posted Images

Buna dimineata,

 

Ne pregatim de week-end. Ramona s-a intors din cantonament foarte obosita, dar bine.

Acum il pregatim pe Mihai de tabara.

 

In concediu plecam pe 30 iulie o saptamana la mare apoi nu mai stiu. S-au schimbat toate planurile din cauza unor teste pe care trebuie sa le dea sotul. Sper sa definitivam saptamna viitoare.

 

Ioana, imi plac pozele. Referitor la ziua Juliei eu, una, votez loc de joaca.

 

Miha_sa va fie de bine concediul si bafta Silviei la concurs.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Eu sunt aia! Aia fara ruj, fara machiaje... Ok, nu e in regula nici ca mine, accept ca-s putin extremista la capitolul asta, dar am urat dintotdeauna partea asta de aranjare machiaje, fond de ten, farduri, rujuri, rimel... nu am rabdare... Asta nu inseamna ca nu tin la a fi ingrijita, asortata, cu haine potrivite locului unde ma duc... doar ca anu-mi place partea de machiaj, ies cu fata mea naturala...

Dar chestiile astea cu machiaje si cosmetica pt copii ma infurie de-a dreptul. De ce trebuie sa arate fetitele de pana in 13-14 ani ca niste femei in miniatura? Incepand de la 7-8-9-10 ani?! Pe bune??? De ce? Ca sa aiba ei vanzare si sa le creasca veniturile pe spatele copiilor? Hai inteleg la liceu, iesi pe undeva, merge un machiaj discret, un rimel acolo, un ruj.... dar dupa umila mea parere, doar in timpul liber, nu si la orele de curs...  [batcap]

 

Si fetele mele ma infurie cu tot ce vad pe la prietene, colege, pe youtube... uneori imi vine sa zic hai sa le las sa-si faca damblalele, ca poate le-o trece... alteori imi vine sa zic NU la tot... Si cu tot felul de fetze... buze tuguiate, parul nu stiu cum, ochii asa printre gene.... chestii din astea de "diva" care pe mine ma scot din sarite, recunosc. Celei mari i-au mai trecut, acum un an - un an jumatate le avea. Acum cea mica e innebunita dupa chestii din astea... [fri]  [fri]

 

Nu mai spun ca mai incearca machiaje PE MINE.... de ma fac in toate felurile posibile si imposibile. Si pt mine e un chin, nu-mi place deloc. Cel mai mult urasc fondul de ten, si le-am interzis total. Mi se parea ca-s proaspat scoasa din sicriu cum ma facuse pe fata  [fri]  [:-)))]. Acum le mai las doar la ochi, fard si rimel si asa mai merge. Mai incearca cu ceva pudra (nu-mi place nici asta, e doar un pic mai bine decat fondul de ten)

Din pacate asta e societatea de consum... Se promoveaza insistent perfectiunea, pentru a cumpara diverse produse in acest sens... de a creste veniturile si profiturile unora si altora...  

 

 

Cu rujul de barbat, as fi preferat sa fie invers: sa nu mai fie nevoie ca femeile sa foloseasca ruj ca sa 'se faca frumoase' si sa fie considerate ok asa cum sunt au naturel. Vad ca trendul este insa sa 'infrumusetam' tot. Fetitele deja au machiaj de la 8-9 ani (liniile pentru tweens), mai urmeaza baietii si apoi probabil cateii/ pisicile/ hamesterii/ pestii decorativi?

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Buna ziua!

 

va multumesc tuturor pentru sugestiile/ informatiile referitoare la vacanta la Olanesti. nici nu ma asteptam ca o vacanta la care ne-am hotarata brusc, fara cautat si analizat sa se dovedeasca a fi asa  faina...cel putin din ce citesc. va zic dupa cum a fost dar cred ca o sa ne simtim bine. fetele au vazut niste poze de la aqua tisa si sunt in extaz. 

 

Miha, bafta silviei la concurs si voua la condus cu remorca si cal. 

 

Michelle, eu zic sa ii acordati mai mult credit lui W. acasa nu "munceste" ca nu e nevoie dar acolo, cand va avea un scop eu cred ca se va descurca. 

 

LauraNico, la care mare mergeti? bafta sotului la teste!

 

week-end placut tuturor!

eu am in plan maine o curatenie serioasa si duminica relaxare la tara.

Editat de
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Silvia, drum bun catre casa!

Silvi, vacanta placuta! Suna bine Olanesti-ul din ce scriu fetele. Noi nu am fost, asa ca nu am ce sfaturi sa dau.

Michelle, succes lui Will, dacac vrea sa lucreze pe vara si primeste ceva, go for it! Este foarte bine la varsta lui, sa acumuleze experienta. Ii va fi de folos mai tarziu.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...