Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Pinguini sub soare de solstitiu


Recommended Posts

Buna dimi,

 

Velvet, multam. [flo]

 

Viv, to pee or not to pee... with an audience. Ai usa?

 

Laura, distractie placuta lui Mihai!

 

Silvi, spor la curatenie. Si eu am plan sa fac o sortare dupa ce pleaca fetele. Si sa mut la cucuieti (in pod?) lucruri pe care le folosim rar dar care acum sunt usor accesibile - si invers. Ma enerveaza ca am niste sertaroaie imense in sufragerie si orice pun in ele (vertical) tot e greu de scos. Asta e, daca aveti vreo sugestie: https://www.ikea.com/gb/en/p/besta-burs-tv-bench-high-gloss-white-30269129/ (dar nu am suportul ala gri care tine dvd, de asemenea f incomod).

 

De Rall si Mianna mai stiti ceva?

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 997
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Posted Images

Servus pinguini

 

A fost faina petrecerea noastra de ieri, eu am plecat la 9...multi colegi insa au ramas pana dupa miezul noptii  [:D]

 

Eu ma fardez putin : culoare la ochi, rimel si ruj...fond de ten nu am folosit niciodata, nici nu am.

Marcia nu se fardeaza decat la ocazii, dar discret (cu rimel si ruj)...si are un dulap plin cu cosmetice, dar nu le foloseste. 

 

Weekend fain sa aveti.

Editat de
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Ella, Marcia e o fata deosebita, la varsta ei, din ce povestesti tu, imi pare o fata foarte decenta si de bun simt, care stie ceea ce este important in viata.  [flo2]

Societatea acolo la voi mi se pare mult mai normala si mai asezata.

Aici zici ca dai cu tunul, trebuie sa arati ce ai, cat mai multe, sa fii in trend: masini, telefoane, haine, machiaje, accesorii de tot felul - lupta asta de a arata ca esti cel mai tare, ca inteligenta nu este vizibila la prima vedere!

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Si eu ma machiez discret, pudra compacta ( ca am tenul gras si lucios), creion de ochi, rimel transparent si gloss in loc de ruj zi de zi, la ocazii port ruj. Nici nu par machiata, dupa cum mi s a spus.

Machiajul grosier, strident si machiajul la fetite nu le suport.

Nici la fetitele sportive sau balerine nu l vad necesar.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Monica, ati vizitat ceva in Iasi?

 

Michelle, si eu sunt convinsa ca Will e responsabil si va rezista mai mult de 3 ore. Total de acord ca adolescentii mari, de la 15-16 ani, sa lucreze ceva in timpul verii.

 

Mianna cred ca e pe la folk pe undeva. Am vazut reclama la un festival de folk in provincie, nu mai retin unde, suna foarte misto. Masha ei e o scumpica, am vazut o spalata si zburlita, si jucandu se cu cealalta pisi, pe fb.

 

De Rall nu mai stiu chiar nimic, esti ok, in vacanta, ti a venit nepotul canadian? Cred ca va distrati la tara, cu Cutzu?

Editat de
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Happy 4th of July! 

 

astazi  stam accasa...ziceam ca ne relaxam, dar cum eu nu am astimpar, tip A....mi-am facut de lucru, curat in baie, prin niste sertare...si organizat debaraua lui WIilliam cu jocuri si jucarii cu care bineinteles ca nu se mai joaca de mult dar nu m-am indurat sa le dau.

sept viitoare ne gindim sa ii luam lui William aplicatie la un fastfood sa lucreze pe timp de vara. sincer noi nu ii dam nici 3 ore(asta in fericitul caz ca il angajeaza)...el deja isi face planuri ca lucreaza 2 sapt. sa isi ia computer nou.

 

michelle, nu stiu cum e in fast-food-urile de la voi, la noi insa nu rezisti nici macar o zi, din cauza mirosului absolut gretos de prajeala.

in fine, poate unora le place acest miros, poate pe altii nu prea ii deranjeaza, eu una nu suport nici sa trec pe langa vreun mc donalds sau kfc, din cauza mirosului care se simte si la exterior.

noi mancam extrem de rar de la mc sau kfc (poate o data la 2 luni), si cat stau la coada sa-mi vina randul, abia suport mirosul de prajeala, si tare mi-e mila de omuletii care lucreaza acolo, in momentele de varf e o aglomeratie, galagie si zapaceala, atat in spate unde se prepara mancarea, cat si in fata, la casieri.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Buna ziua! 

 

Am ajuns in miez de noapte acasa, după un drum legănat, de mi s-a făcut rău :(. Ca norocul ca nu progranasem azi, au fost anulate vapoare Pt ca e vânt puternic. 

 

Acasa aproape toate bune și frumoase :). Silvia a uitat sa se uite pe lista ce i-am lăsat-o cu câteva lucruri sa facă (golit aspirator, udat flori, din astea) și ca atare aspiratorul era full și nu mai aspirase de câteva zile, l-am golit și l-am curățat, i-am dat drumul și intr-o ora a fost casa mai curata :). Câteva flori de afara s-au uscat, in casa le-a udat, a udat și florile din pământ de afara, trandafirii sunt minunați, mușcatele și ele. 

Am găsit altfel bucătăria luna (de asta îmi era frica, dar știa din alte dați sa facă curat după ea :))), cu o jumate de chec foarte gustos in tava, Pt noi. Vasele spălate, chiuveta curata, aragazul luna, ce mai, a fost harnică! 

 

Animalele grase și frumoase :). W nu se mai satura sa sara și sa ne lingă Ba pe unul Ba pe altul :)). 

 

Am dormit bine in patul nostru (deși nu ma pot plânge de paturile din concediu) dar mai ales am dormit bine in liniștea de aici! :)

 

Acum desfac bagaje, spăl haine, gătesc. 

 

La ora 17 mergem sa fim instruiți cu ccc calul, cum îl urcam in transport și apoi cum conducem cu el. 

 

Multumim Pt urări! Silvia e emoționată, e primul ei concurs de dresura la care participa. :)

 

Voi reveni cu detalii despre concediu. 

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

prezent! [:)]

 

am apucat sa va citesc, dar nu si sa scriu.

 

nu, nu-s la niciun festival de folk - is la munca, pe baricade, dar saptamana asta chiar am avut parte de folk in fiecare seara; ies si in seara asta, dar recunosc ca nu mi-e clar la ce fel de muzica [:I] da' implica o chitara si ceva fost membru de la "Conexiuni"

 

in rest ma distrez cu dracia mica pe baterii, cum ii zic eu [:)] si da, a avut parte de prima baie (nu i-a displacut chiar atat de mult pe cat ma asteptam).

 

pozele de-aseara de pe FB is cu o jucarie noua, cu baterii - colibri-ul ala mic (care nu cred ca se vede clar) se invarteste si e foarte tentant si pentru Masha, si pentru Mianna. doar ca eu trebuie sa stau langa ele, sa repun jucaria la verticala, c-o darama cam de 3 ori pe minut [:-)))]

 

post-130716-0-69859300-1562330677_thumb.jpg

Editat de
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...