Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Pinguini sub soare de solstitiu


Recommended Posts

Eu am citit in presa ca au fost clădiri avariate, persoane rănite, la al doilea cutremur. Ma mir sa nu zică in SUA nimic. 

 

Promit sa scriu pe blog călătoria concediului din anul asta. Chiar mi s-a făcut dor sa fac asta, o sa pun link aici. 

 

La noi e o vara din aia tipic suedeza, ploi și vânt, 15-18 grade. Stam pe acasa, ne-am plimbat destul :). 

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 997
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Posted Images

Noi am fost la casuta din gradina, am stat peste noapte (prima oara pentru baiat, iar eu n am mai innoptat acolo de multi ani). A fost foarte placut, dimineata nu ne mai dadeam dusi, dar a trebuit ca mai avem treburi in oras. Dupa amiaza suntem invitati la alta casuta la curte, la vara- mea, probabil vom innopta si acolo ca e in afara orasului.

 

Cald tare la noi, am fost la Dedeman sa i cumpere bunicul nepotului piscina, masuta si sezlonguri. Apoi eu am fost la cumparaturi la supermarket si am venit cocosata de plase. O saptamana nu mai trec pe acolo.

 

Am vorbit la telefon cu o alta verisoara, din Dorna, care din pacate e in spital cu varicela, a facut o forma f nasoala cum fac adultii bolile copilariei. A luat de la baiatul ei care, culmea, era vaccinat dar a facut o forma mai usoara.

 

Mihaela, eu abia astept sa citesc urmarea calatoriei. Aveam salvat blogul tau pe undeva, ma bucur ca il vei relua.

 

Viviana, i a trecut Mayei? A tuns o? 

Am o prietena back home care si a tuns una din pisici si a postat o pe fb. A primit culmea, comentarii critice ca a facut o de rusine in public pe biata creatura... Ne am amuzat copios de ce ineptii debiteaza unii...ca i a rapit demnitatea pisicii.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Am tuns-o si mi s-a rupt sufletul de cat a plans, scuipat si s-a jelit.

Nu m-a lasat sa stau acolo.

Mi-a spuss ca a durut-o pentru ca avut niste noduri chiar aproape de piele. Stiam de  ele caci am incercat sa le tai cu foarfeca si mi-a fost frica.

 

Mi-a spus ca am facut foarte bine ce am facut ca daca le lasam putea face ciuperci si ca i-a fost rau si a facut diaree de la caldura, caa avut un par inncredibil de lung si mult.

 

post-3916-0-82381500-1562504485_thumb.jpg

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Nu e chiar  draguta. Dar o iubesc  oricum. Parca si mai mult.

normal c-o iubesti.

 

Miannei, din cauza bolii cronice pe care o are, i-a cazut blanita cam pe jumatate din corp. deocamdata continuam cu cortizonul, insa in doza modificata, si incet-incet (foarte incet) a inceput sa-i creasca. cand discutam cu medicul alte optiuni de tratament, mi-a zis ca daca nu merge cu cortizon imi propune leukeran, un medicament mult mai puternic (nu ca n-ar fi destul de puternic si cortizonul luat a la long), dar mi s-a parut prea drastica optiunea, si-am zis ca o iubesc si daca se transforma-n sphinx [:)]  

 

dar tot sper sa nu trebuiasca s-o tund pe Masha vreodata.

Editat de
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

normal c-o iubesti.

 

Miannei, din cauza bolii cronice pe care o are, i-a cazut blanita cam pe jumatate din corp. deocamdata continuam cu cortizonul, insa in doza modificata, si incet-incet (foarte incet) a inceput sa-i creasca. cand discutam cu medicul alte optiuni de tratament, mi-a zis ca daca nu merge cu cortizon imi propune leukeran, un medicament mult mai puternic (nu ca n-ar fi destul de puternic si cortizonul luat a la long), dar mi s-a parut prea drastica optiunea, si-am zis ca o iubesc si daca se transforma-n sphinx [:)]  

 

dar tot sper sa nu trebuiasca s-o tund pe Masha vreodata.

Pana pe la un an un an  si ceva nu o sa-i cada par.

Rasa lor devine adult  pe la 3 ani. Pe la  2-3 ani isi definitiveaza si culoarea petelor in sensul ca se mai inchid.

Dupa 3 ani parul creste si se indeseste foarte mult si de aceea nu ajunge doar  sa o perii trebuie sa o furminezi. Furminatorul e si un bun trimmer.

De aceea o duceam eu la 3-4 luni o data la cosmetica pisiceasca. Ca o faceau ca lumea acolo.

 

Si eu iti doresc sa nu trebuiasaca sa o tunzi.

 

Azi la vet venise una cu un Akita american. Imens caine. Frumos,darenorm. Mama ce s-a  mai speriat Maya. I-a lovit  geanta de transport cu coada. niciodata nu am vazut-o scuipand asa, si cascase  o gura mare... si il hasaia.

Da si stapana aia a cainelui...  A vazut ca acolo is numai pisici  si tot insista sa stea inauntru.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...