Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Pinguini sub soare de solstitiu


Recommended Posts

Silvi, felicitari pentru sofat, asa se (re)incepe, incetisor, pe drumuri mai usurele, apoi pe distante cate un pic mai mari si usor- usor prinzi gustul sa conduci si al libertatii de miscare. Sa conduci printre ciclisti e o performanta ( la noi sunt ff multi ciclisti, cu exceptia autorutelor, si trebuie sa fii f atent la ei), bravo!

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 997
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Posted Images

Neatza! Ce mult ați scris! Se vede ca e luni :))). Eu am dormit pana la 11, aseară am stat pana la 1.30 sa vedem finalul la Stranger things. N-am făcut nimic altceva, suntem in concediul de după concediu și avem nevoie de odihna :)). Îmi ajunge ca am de gătit și de spălat haine :). Vorba vine de spălat, ca aia face mașina, de uscat la fel...aranjatul de după e mult și greu :)). 

 

Azi vreau sa reîncep plimbările. In concediu am umblat mult, ne-am făcut aproape cei 10 000 de pași zilnic, am venit numai cu 2 kg in plus și eu și soțul. Au ăștia in Balcani, mâncare așa de buna! Și bere...eu care nu sunt băutoare, ajunsesem sa beau o bere in fiecare seara :)). Nu mai știu in ce oraș am ajuns seara pe la 20, ne-am cazat și eu repede îl întreb pe al meu dacă nu ieșim la o bere? :))) E prima data in atâția ani când i-am pus întrebarea asta. E cam regula sa ieșim seara pe unde suntem in concedii, dar el e inițiatorul :). Râdea de mine, ca m-am stricat in concediul asta :)

 

Silvia, bravo Pt cei 50 km! Putini? Eu atâta conduc in 5 zile! :))). 

La concurs a fost Ok. La dresura se primește Feed-back, o hârtie cu multe criterii și comentariile arbitrilor plus note. Sunt doi arbitri, care stau și notează plus un arbitru care verifica ccc calul la ieșire de pe arena (sau cum ii spune in românește la locul de concurs). Fiind cal tânăr și neexperimentat, a primit foarte multe calificative bune, neașteptat de bune. Și multe la care sa lucreze Silvia cu el desigur. Scorul total a fost 53% și cam așa se aștepta Silvia. E mulțumită și va continua cu dresaj. A încercat cu calul și la sărituri și nu mai știu dacă v-am povestit ca nu a putut sari, calul nu voia sa coopereze. Aici la dresura a fost mult mai cooperant. 

 

Laura, nunta surorii, ce frumos! Sa ne pui poze, abia aștept sa va văd! 

Poate când mai cresc copiii sa vrea și sotul tău intr-un concediu din asta? Noi făceam și cu copiii așa dar musai era și o săptămâna la plaja. Acum nu mai simțim nevoia, e chiar plictisitor. O zi a fost Ok, dar mai multe nu ne trebuie. Cred ca e și vârsta. Îmi amintesc primele concedii cu al meu, in doi. Doua au fost. Ambele au fost așa la plaja. Cu excursii de acolo, ca nu ne placea doar plaja, in primul concediu (a fost in Kushadasi) și o pauza de 5 zile la Rimini in primul nostru turneu in Europa. Omg! Au trecut exact 15 ani de atunci. 

Dar genul asta de concedii e cel care ne place. 

 

Rox ce mama buna ești! :)

 

Nu mai știu ce am citit :), ma scuzati ca încă sunt cu capul la concediu :). 

 

Despre machiaj: nu m-a pasionat niciodată. Întotdeauna am cinsiderat ca o crema buna, un creion de ochi și un ruj sunt suficiente. De când au crescut fetele și au început ele sa studieze machiajul (amândouă se machiază discret si adaptat evenimentului) m-au bătut la cap sa îmi iau fond de ten, pudra și rimel. 

Am fond de ten special Pt pleoape, e diferit de cel Pt fata, are o alta textura, nu incarca așa mult. Pleoapele mele sunt rosii, de multe ori in perioada in care nu ma machiam, ma întreba lumea dacă am plâns :)). Pudra e albă, pe ten ajunge incoloră, asta m-a învățat Silvia. Tenul arată foarte fresh fără pudra colorata. Am avut și colorata și fetele au comentat ca parca am masca, așa am ajuns la pudra asta albă. Apoi îmi dau cu creion sau fard pe pleoape și cu rimel pe gene. Genele mele sunt invizibile fără rimel. 

Ies din casa nemachiata, la plimbare cu Winston :). Și uneori la cunoaraturi, când nu merg altundeva, mi se pare pierdere de timp sa ma machiez :). 

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Ioana [flo2] in.vacanta mai muncesc acasa,sa nu-mi ies din mana [alcool] ,mai conduc,sa adun experienta si tre'sa m-apuc de curatenie si aruncat de prin.casa...si cred ca saptamana viitoare voi pleca prin plimbari cateva zile...cam.atat deocamdata... Nu-mi vine sa cred ca e deja iulie...

Editat de
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Silvi si Rox, multumesc pentru raspunsuri.

Delfin are review uri f bune, in schimb nu are restaurant mic dejun nimic. Dar cica e aproape de toate cele. Eu am crezut ca e un plus ca e aproape de satul de vacanta, insa mai multe cunostinte mi au spus ca zona e murdara si cam lasata in paragina. 

 

nici mie nu imi place acolo. e tiganeala mare. si nu e ok fara mic dejun deloc, desi or fi aproape unele lucruri, tot e comod sa mananci ceva de dimineata, sau sa bei o cafea. dar acolo, dupa cum am zis, nici plaja nu e deosebita. zona de nord, mai ales acolo cu caraiman si savoy este foarte ok. aveti o placintarie geniala acolo :)

 

uitasem sa contribui la subiectul machiaj. nu ies din casa fara fond de ten, n-am tenul care sa imi permita asta. rimel si ruj in 99% din cazuri. mai ales ruj. 

 

Mihaela, da.. nemaipomenita sunt :))))

 

ma bucur pentru Silvia ca a fost ok la concurs!

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Fleur, din pacate asa este, satul de vacanta nu mai e ce a fost odata... a decazut mult. Si mie tot zona de nord imi place mai mult. 

Si eu cand eram copil tot la Mamaia mergeam la mare, cu ai mei. Era altfel atunci, alta atmosfera, nu era aglomeratia si nebunia de acum, nici nu puteai compara cu alte tari...

 

Noi in ultima vreme am mai mers pe litoralul romanesc asa cate o zi, sau un weekend si ammai gasit zone din astea mai ok prin zona Mamaia Nord-Navodari.

De hotelurile de care intrebi tu, nu stiu nimic, nici nu am auzit de ele... ori sunt nou construite, ori rebranduite si redenumite. Deci de aceea votez si eu cu zona de nord.

Vacanta placuta! Sunt sigura ca va veti distra, Mie una imi place foarte mult marea. Cu toate lipsurile si bubele litorarlului romanesc, m-am simtit bine ori de cate ori am fost la mare... sau mai bine zis am cautat partea buna a lucrurilor. 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Mihaela, felicitari pt concursul Silviei! Mai povesteste din vacanta, nu te opri.... m-ai lasat la mijloc.... :)))

 

Silvi, felicitari pt condus!

Vivi, bine ca ati rezolvat pisica, ii sta bine si tunsa. Ma bucur ca si-a revenit! Silvi, fata ta, ce face? A terminat sesiunea cu bine?

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Va multumesc fetelor pentru incurajari. sper sa mai am timp in curand, ca sa nu imi ies din mana. am fost ieri la caravana skoda. m-a tarait sotul dar oricat ar fi de tentant chiar nu vreau sa iau o masina si sa o tin parcata sa ma uit la ea. astept sa ma simt sofer intai. un gity go era insa tare dragut [:)]

 

ce ma bucur ca mai sunt si alte fete purtatoare de machiaj, ma gandeam ca sunt singura pe dos...Rox, si eu am tot ten care cere ajustari, mai ales multe pete aparute in sarcini si care nu s-au trecut cu nimic. Miha, pudra alba nu am incercat, o sa caut.

 

Miha, ce frumoasa poza. Felicitari Silviei!

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...