Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Pinguini sub soare de solstitiu


Recommended Posts

  • Răspunsuri 997
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Posted Images

Silvi, foarte bine ca folosesti produse pt machiaj, si mai ales ca le folosesti cum trebuie, nu se pune problema ca esti la extrema cealalta, pe dos fata de cineva. In fond, nu suntem toti la fel  [flo2]  

Eu nici nu stiu sa ma machiez cine stie ce, dar nici nu m-a pasionat, eu sunt o fire mai "sportiva", sa zic asa...

Insa la unele ocazii folosesc si eu fard (discret) si ruj - la fel, nu o culoare stridenta

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Silvia, pudra e de fapt transparentă, arată ea albă in cutie. E Pt ca tenul sa fie mat, după fond de ten, fără sa îl coloreze mai mult. 

Exista și pudra verde Pt corijarea tenului roșu. Și pudra Galbena Pt ten spălăcit :) (așa mi-a dat google traducerea :))). 

 

Pudra ce o folosesc eu e asta:

https://www.lyko.se/nyx-professional-makeup/nyx-high-definition-finishing-powder-translucent?gclid=EAIaIQobChMI3dyvs6-l4wIVjRoYCh2MEAs6EAQYASABEgIrSPD_BwE

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Silvia, pudra e de fapt transparentă, arată ea albă in cutie. E Pt ca tenul sa fie mat, după fond de ten, fără sa îl coloreze mai mult. 

Exista și pudra verde Pt corijarea tenului roșu. Și pudra Galbena Pt ten spălăcit :) (așa mi-a dat google traducerea :))). 

 

Pudra ce o folosesc eu e asta:

https://www.lyko.se/nyx-professional-makeup/nyx-high-definition-finishing-powder-translucent?gclid=EAIaIQobChMI3dyvs6-l4wIVjRoYCh2MEAs6EAQYASABEgIrSPD_BwE

 

da, sunt pudrele corectoare. 

 

eu am doua preferate mai noi din categoria contur/concealer:

 

https://www.emag.ro/corector-universal-maybelline-new-york-instant-anti-age-eraser-121-light-honey-6-8-ml-3600531561291/pd/DF82N1BBM/?X-Search-Id=1c790d9aff6bdac9152b&X-Product-Id=5598976&X-Search-Page=2&X-Search-Position=10&X-Section=search&X-MB=0&X-Search-Action=view

 desi maybelline nu e vreo firma care sa mi se potriveasca, e chiar bun

 

si asta rimmel insta duo: https://www.emag.ro/stick-pentru-conturare-rimmel-london-insta-duo-100-light-8-g-3614224363932/pd/DK2SB0BBM/?X-Search-Id=e14f06bbf2ea7c12d766&X-Product-Id=3983534&X-Search-Page=1&X-Search-Position=0&X-Section=search&X-MB=0&X-Search-Action=view

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Silvia, stiu ca am mai zis, dar fix masina este cea care te va motiva. adica nu iti va da deloc mana sa o tii fara sa o folosesti. 

 

eu inteleg ce spui tu dar...nu m-as urca singura la volan inainte sa fiu sigura ca ma pot descurca in orice situatie. pana atunci conduc masina pe care o avem. 

de foarte multe ori masina e parcata in spatele blocului si trec pe langa ea spre autobuz. nu m-a deranjat niciodata. deci foarte bine ar putea sa stea si a doua masina acolo...

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

oh, si eu sunt in categoria celor care nu ies din casa fara machiaj. nu strident, nu gros, ci doar cat sa-mi acopere imperfectiunile tenului, cearcanele si sa-mi dea un pic de culoare in obraji, pe pleoape si pe buze. chiar imi spunea tipa care ma tunde ca mereu am un machiaj natural. practic accentuez niste trasaturi si ascund niste imperfectiuni.

doar cand ies cu gunoiul nu ma fardez :-). ca am tubulatura ghenei pe palier si fac vreo 20 m dus - intors.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Acuma eu recunosc ca in Ro nu as conduce, dar numai Pt ca nu trăiesc zilnic acolo. Adică sa merg de aici acolo sa conduc, in cincedii. Al meu ma tot “invita” sa conduc in Croația pe autostrada. Dar n-am vrut :). Nu ma simteam in stare, Pt mie condusul nu e relaxare cum zice al meu ca e Pt el. Eu conduc de nevoie nu de plăcere :))). 

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...