Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Pinguini sub soare de solstitiu


Recommended Posts

  • Răspunsuri 997
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Posted Images

In alta ordine de idei, eram in concediu când ne-a scris Silvia ca a intrat la primul liceu la care s-a înscris, ca a acceptat. Aici nu numai ca intri, dar trebuie sa accepți locul, altfel nu îl ai :). Va studia la liceul de științe ale naturii, linia științe ale naturii. 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

O buna dimineata mocaneasca de la mine. Ploua marunt, marunt...este o umezeala oribila (mi-a infoiat pleata instantaneu dupa ce am iesit din casa).

 

Am debutat saptamina cu probleme mecanice la tren; am stat 20 de minute in statie ca nu se inchideau usile si apoi apoi la urmatoarea statia ne-a dat pe toti jos si ne-am inghesuit in alt tren (cica expres)...corp la corp am stat 40 de minute pina in Grand Central. Am continnuat cu un transformator care a bubuit langa biroul din NJ (de care sint responsabila intru totul); normal, s-a pierdut curentul pentru o ora, serverele acum trebuie resetate. Yay! Maine si poimaine am o sedinta doar cu avocati (prima oara cind organizam TOTI avocatii din companie). Am 24 de avocati pe cap: adunare, prezentari, vizita la un santier, cina in oras, hotel, etc. Noroc ca vin dintr-un weekend lung si extrem de relaxant. In sfarsit, am dormit tun si multe, multe ore legate. A ajutat ca am stat mult afara, am facut hiking, stat la padure, kilometri de mers pe jos cu cainii (in sfarsit il vad pe Ransom obosit si cu limba de un cot cum ii sta bine unui caine).

 

Felicitari Silviei  pentru liceu, Mihaela! Zi aici in continuare despre concediu...sau starnesti interes ca la seriale pentru "final season"  sa stea lumea cu sufletul la gura:) :) :) :) Mie imi plac vacantele tale.

 

La machiaj, sint in toata gama: port machiaj la servici (destul de discret zic eu - rimel, ceva contur ochi, pudra "translucent" - adica fara culoare, doar pentru a lua luciul fetei). Nu port fond de ten...inseamna mult de lucru inainte de aplicare. Ma "tratez" in schimb cu produse de calitate pentru ten. Mai ales de la o vreme, "se cere". Curatat bine tenul, hidratat, etc. Folosesc multe produse coreene - sint cei mai buni la capitolul ingrijirea tenului. In weekend sau vacante (daca nu merg undeva select) nu port absolut nimic pe fata. 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Ant, nuuuu, nu vreau sa țin suspans. :))) 

Sunt curioasa, de ce spui ca e complicat cu aplicarea fondului de ten? Mie mi se pare foarte usor, o data ce am prins miscarea. Eu in 10 min termin dimineața cu spălatul pe Dinți și machiajul. Uleiul de ten și cremele de ochi și de ten le aplic înainte, după ce ma trezesc, ca sa intre bine in piele. Când ma machiez pun fondul de ten Pt ploape (acel concelear) apoi fondul de ten, îl aplic cu o pensula umeda (o vreme am folosit burete, dar e mai simplu cu pensula sau perie din aceea specială, nu știu cum se numeste altfel), apoi pudra translucida, fardul pe ochi sau creionul, rimelul și rujul. 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Miha, tenul meu nu prea se preteaza la fond de ten. Eu am si rosacea si se vad diferente destul de mari de nuanta de la obraz, de exemplu la tample....prefer sa mi se vada pielea asa cum e decit sa se observe fondul de ten. Plus tenul trebuie pregatit (scrub, ulei, crema mai mult ca de obicei)...altfel se vade imediat. Poate mi se pare mie. Nu port fond de ten decit daca merg undeva foarte special seara sau daca trebuie sa fiu in poze. Daca esti in apropriere se observa clar fondul de ten orict de mult l-ai potrivi. Am noroc ca am un ten bunicel si nu am nevoie sa acopar mult. 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Astazi am avut zi de cautat chiuveta. Nu specific chiuveta de bucatarie pentru ca alea de baie  cica se numesc lavoare.

Am  umblat dupa aparatura electrocasnica pe care am si rezervat-o.

Am patinat toata ziua, cu spor zic eu.

 

Am vazut un cuptor electric Neff (produse germane high-end) care m-a dat pe spate. Incepand cu design-ul, programele, facilitatile si terminand cu pretul. Vai cat de frumos era!

 

----

 

Cum e la voi in orase cu trotinetele electrice?

Aici in zona unde stau e ingrozitor. In primul rand nu circula in spatiile trasate pentru biciclete ci in strada printre masini. Apar de niciunde printre masini. Si sunt multi.

Trebuie neaparat sa reglementeze chestia asta.

 

Am trecut azi cu masina la juma de metru  de  unu', imi pare rau  ca nu l-am fotografiat, care tinea mainile pe ghidon, avea atarnata de un brat o plasa cu cumparaturi si mai si vorbea la telefon  tinand aparatul intre  ureche si umar intr-o pozitie nefireasca.

 

---

fii-mea  e ok. A fost la Neversea, se intoarce in seara asta. A lucrat pentru cei care au facut o parte dintre decoruri si a primit intrare gratuita si in culise si peste tot.

Cu facultatea banuiesc ca e ok. A zis sa o lasam in pace ca stie ea ce are de facut.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

La noi nu sunt trotinete electrice. Dar am vazut in mai toate țările balcanice, cred ca in Croația cele mai multe. M-a surprins, nu știam de ele...

 

La noi sunt la modă bicicletele electrice, dar nu încurcă, circula pe pistele de bicilete.

Editat de
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...