Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Pinguini sub soare de solstitiu


Recommended Posts

 

guvernatorul a semnat lege sa dea asigurare medicala (din tax payers) la toti cei ilegali cu virsta pana la 25 de ani (democratii insistau sa dea la toti ilegalii) si sa amendeze pe toti cei legali care nu isi cumpara asigurare.

 

 

 

bravo lui!!! si a propos, nu-s deloc milioane cei care pot profita de acest program. ci 100-130.000 de oameni. (unii spun chiar ca sunt sub 100.000)

 

Rall, prima foto cu setul de cafea mi-a mers la inima!!! felicitari pentru succesul magazinului! 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 997
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Posted Images

Servus pinguini

 

Rall, superbe sunt  [pk] succes mai departe.

 

Aseara am vazut un reportaj despre indienii dint-un stat din USA...mi-au dat lacrimile cand am vazut cum sunt tratati de catre autoritatile albe.

Eu nu stiu cine ar face joburile prost platite daca nu ar exista ilegalii...chiar discutam cu Marcia pe tema asta acum cateva zile.

 

Si in Elvetia asigurarea de sanatate este obligatorie (daca insa ai bugetul pe cap de familie mai mic decat o anumita suma, primesti ajutor de la cantonul in care stai). Si cei care cer azil sau care nu au documente (sans papiers) au asigurarea platita de catre cantonul unde stau. 

 

Mai am cateva ore de munca si gata, vine vacanta  [pk]  [pk]  [pk] in Seoul vom avea 35° saptamana viitoare..de-abia astept.

 

Diseara merg la manichiura si pedichiura, maine la tuns.

 

O zi faina sa aveti si sa ne reauzim cu bine.

Editat de
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Buna dimi,

 

Rall, frumoase obiecte. Daca nu mai stii de unde sa iei, vino aici ca sunt o multime in magazinele de caritate, dar ce e drept trebuie sa le cauti - sunt si multe kitsch-uri. 

Intr-o perioada ma apucasem si eu sa iau chestii argintate (gen fructiera) dar apoi mi-am dat seama ca nu am casa in care sa le tin ca nu se potriveau cu nimic. Nu ca as avea un stil anume in casa, dar arata ciudat (la mine) sa am fructiera argintata langa polonicele de plastic de la IKEA. Dar de admirat le admir.

 

Viv, bafta mamei tale. Cu asigurarile de sanatate in SUA zic doar ca mi se pare horror din ce inteleg - ptr ca este o industrie enorma. Zicea un tip tanar care avea nevoie de operatie la shold ca banii de operatie i-ar ajunge sa calatoreasca in Spania, sa locuiasca acolo cateva luni fara sa munceasca si sa faca operatia acolo. 

 

Ella, distractie placuta in vacanta.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...