Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Pinguini sub soare de solstitiu


Recommended Posts

 

Momentan, eu fac de fapt 3 joburi full time, muncesc mai mult de 60-70 ore pe saptamana minim, am deadlineuri unele peste altele, am trei locatii (NY, NJ, CT), calatoresc pentru servici. IN cea mai mare parte, imi place, ma stimuleaza, am energie - insa am momente cand vrea sa respir si sa ma deconectez.

 

 

Maiculita! Nu stiu daca sa iti zic ca te admir sau sa iti doresc sa nu ajungi la burnout.  [hia]

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 997
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Posted Images

Buna dimi,

 

Am inceput un curs online pe educatie si ma crucesc la ce idei crete au unii si altii. E tinut de o universitate din Londra care e printre liderii in domeniu, dar cred ca puteau face mai clar cui se adreseaza cursul, ca sunt cursanti cam pe langa subiect care fac ca discutiile online sa o ia pe aratura. In fine, e interesant.

 

Azi-noapte ma plimbam cu Julia prin casa sa ii cautam koala. La 2 noaptea. L-am gasit in patul ei [batcap] Asa ca azi sunt cam zombi de somn.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Marcia are o perna in forma de inimioara..e flocoasa si moale..fara ea nu poate dormi, asa ca ia mereu cu ea cand pleaca..doarme cu ea in brate si pe langa mai ia si o oita...pana acum un an lua si oita si pe pernuti  (asa o alinta) cu ea...acum ia doar perna, cica ii e rusine sa ia si o oita...maine perna va fi in bagajul de mana  [:D]

 

Sotul unei prietene are un pinguin de cand era bebe..fara el nu poate dormi, il ia cu el pe unde merge..pinguinul are 45 de ani  [ph34r]

Editat de
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Marcia are o perna in forma de inimioara..e flocoasa si moale..fara ea nu poate dormi, asa ca ia mereu cu ea cand pleaca..doarme cu ea in brate si pe langa mai ia si o oita...pana acum un an lua si oita si pe pernuti  (asa o alinta) cu ea...acum ia doar perna, cica ii e rusine sa ia si o oita...maine perna va fi in bagajul de mana  [:D]

 

Sotul unei prietene are un pinguin de cand era bebe..fara el nu poate dormi, il ia cu el pe unde merge..pinguinul are 45 de ani  [ph34r]

Deci nu trebuie sa ma ingrijorez ca ai mei (11 si 13 ani) merg in orice vacanta cu ursuletul, respectiv maimutzica pe care le au de mici!

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Buna ziua!

 

am citit cu multe pauze, de dimineata tot ma chinui sa citesc si in final cand am terminat de citit nu mai stiu nimic [:-)))]

 

am retinut insa doua chestiuni:

 

1. parintii Anjei sarbatoresc nunta de aur. La multi ani! sa fie sanatosi si sa va fie alaturi inca multi ani! Petrecere frumoasa! Idei de cadou nu am. eu nu stiu niciodata nici eu ce imi doresc...

 

2. Ant, munceste 70 de ore pe saptamana.  [fal] Asta m-a socat. si Ant si Anja sunt cam in aceiasi categorie. eu am un job normal, 8 ore/zi cu week-end liber si simt ca nu am timp, ca petrec prea mult timp la job, ca ma sufoca. cand sunt nevoita sa stau peste program sau daca am actiuni in week-end imi strica echilibrul pentru o buna perioada si cu greu reusesc sa reintru in normal.

 

in alta ordine de idei, duminica o sarbatorim pe mica pentru ca ziua ei de nume pica in cursul saptamanii viitoare.

 

Week-end placut!

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Cu asigurările de sănătate din California, da...in jur de 138,000 de persoane vor fi acoperite...și normal ca are sens sa PREVII decât sa acționezi când se ajunge la urgentă; chiar și doar din punct de vedere economic, nu mai vorbesc de umanitate. 

 

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...