Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Pinguini sub soare de solstitiu


Recommended Posts

  • Răspunsuri 997
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Posted Images

Hmmmm, dacă va spun ca și eu sunt INFJ? 

 

A tunat si ne-a adunat.

 

Sintem diferite si pentru ca avut traiectorii si experiente diferite de viata. Am invatat sa gestionez stressul; asta nu inseamna ca nu am anxietati si ca nu am momente (mai ales la 2 noaptea) cind nu dau cu valul peste mine. Dar ma scutur si merg mai departe. Am avut o inspiratie enorma in sotul meu care mi-a oferit o prezenta calma constant fara a ma controla, "ghidona" sau sa se "ofileasca" linga mine. 

Editat de
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

ati vazut ce prapad a fost in Grecia?

 

iar nepoatele mele cu familiile si cu parintii tocmai acolo sunt.

de 2 zile nu am stiut nimic de ei...abia acum mi-au scris. au fost fara current, apa, mancare, telefon...groaznic.

 

 

Groaznic, da...dar nu exista climate change asa ca trimitem niste ganduri bune si mergem mai departe!

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oh, am învățat in timp sa nu mai fiu impulsiva, Pt ca mi-a adus multe necazuri, neajunsuri. Am educat-o, impulsivitatea.

 

Da, contează mult viața ce am avut-o. La mine toate astea sunt “datorită” copilăriei. Pana la 40 de ani nu am avut probleme cu stresul. Așa făceam și eu, ma scuturam și mergeam mai departe. Apoi am clacat, ani la rândul, fără sa știu de ce. Acum știu, m-a ajutat psihoterapia.

Problema mea mare e ca nu am avut niciodată încredere in mine, de copil mic mi-a fost înfrântă și așa am funcționat.

 

Ant dacă tu ai studiat psihologia, cu siguranța asta te-a ajutat.

Editat de
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Neata. Eu in mod sigur nu-s “I” :) (daca-mi aduc aminte am un E peste 70%....). Ma mira sa aud ca ant e un “I”, nu-mi pare deloc asa :)

 

Fleur, ce ai mai hotarat cu Mamaia? Unde stati?

 

anja, la multi ani fericiti impreuna alor tai! Cred ca tabloul si petrecerea cu toti impreuna e un cadou super!!! Si ai mei fac 50 de ani peste 6 luni ;)

 

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Buna dimineata  [:)]

 

anja La Multi Ani fericiti si sanatosi parintilor tai!  [flo2]  am mai facut parcari...cu instructorul mi-au iesit.singura apoi,nu....sunt cam.demoralizata...

 

Laura La Multi Ani mamei! Sa fie sanatoasa!  [pup]

 

Weekend frumos! Va pup.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...