Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Pinguini sub soare de solstitiu


Recommended Posts

In ultimii ani m-am educat și am mers și eu singura la piscina si la plaja. E Ok, dar nu merg Pt ca îmi place, ci Pt ca nu vrea nimeni sa vina :). Iar eu vreau sa merg :). 

 

Ah, sa nu înțelegi greșit Ant, nu ma aud/văd cu prietenele mele des, uneori trec săptămâni sau luni pana ne scriem, auzim sau vedem. Nu suntem bot in bot toată ziua :)). Cand spun interes, atunci ma refer la acel Feed back. Ca intr-o relație. Pt mine așa sunt prieteniile. 

 

Si eu urăsc small-talk din aceleași motive ca tine. Eu nu m-am adaptat la asta, evit pe cât posibil. Acum avem personal nou la job, cei care lucrează peste vara. Noroc ca sunt și ei retrași :)). Pe gustul meu :)). 

 

In pauzele de cafea eu prefer sa stau deoparte, pe canapea și sa ascult discuțiile altora. Intervin dacă am ceva de spus. Nu îmi place sa vorbesc :). 

 

Doar sa scriu :)). 

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 997
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Posted Images

La tine (intuiesc eu) încrederea/siguranța de sine este un mare factor care contribuie la atitudinea de “retras”.

 

Introvertitii pot avea un sine bun și solid. Eu cred ca sint cel mai neînțeles grup. :) :) :)

 

Eu ma “descarc” la evenimente și ma “incarc” in compania mea. Ma simt cel mai bine cu mine însămi. A nu se înțelege ca nu ma simt bine cu familia sau amicii. 

Editat de
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

 

 

La tine (intuiesc eu) încrederea/siguranța de sine este un mare factor care contribuie la atitudinea de “retras”.  

 

Da, așa este. Și chiar dacă am “lucrat” la asta, nu ma simt confortabil in astfel de situații. Am ajuns sa accept ca așa sunt, ca nu e nimic greșit cum vedeam înainte.

 

Acum pot sta singura intr-un grup mare și sa ma uit in jur. Înainte nu puteam, nici nu intram. Nu ca acum nu as avea impulsul de a fugi, dar accept situația.

Încă nu am reușit sa ma “introduc” singura intr-un grup de necunoscuți. Dar accept acum sa fiu “luată” de cei din grup care ma văd singura. Înainte eram super jenata și stresată de asta. 

 

Eu cel mai bine ma incarc când ma plimb/alerg in pădure. Sau pe malul marii (nu la plaja, ci așa, oricând pe un mal de mare) când sunt valuri. Sau citind/ascultând o carte. Asta acasa. 

In concedii, exact așa cum am fost acum. M-a încărcat la maxim, m-a relaxat. Eu ma simt foarte in siguranța cu al meu. Singura deloc :(. In astfel de concedii ma refer. 

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...