Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Pinguini sub soare de solstitiu


Recommended Posts

  • Răspunsuri 997
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Posted Images

Constatare personala : fetele , cel putin pana la o anumite varsta  (cand probabil intervine neincrederea in sine din cauza prejudecatilor sociale si a mentalitatilor care le spun direct si indirect ca baietii sunt mai puternici, mai mari, mai tari, ele trebuie sa fie mimoze ca sa se simta masculii masculi ) , sunt mult mai tari decat baietii!  Sunt mai ambitioase, mai curajoase, mai luptatoare, mai muncitoare, mai determinate. Fac uneori lucruri absolut incredibile daca ne uitam la ce mana de om sunt. Bravo, Ramona!  

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Mihaela, [:D]

Dimineata am plecat la casa. In lipsa mea a vennit un plic pe care fii-mea l-a pus pe masa. A plecat si ea. S-a intors. S-a uitat la plic si si-a zis: ah, e din Suedia! E plicul cu .ula, nu ma pot abtine. Il deschid.

Si l-a pus exact in mijlocul usii de la frigider. Mi-a trimis poza. Nu stii cat de tare m-am inveselit.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

 

 

Mihaela, [:D] Dimineata am plecat la casa. In lipsa mea a vennit un plic pe care fii-mea l-a pus pe masa. A plecat si ea. S-a intors. S-a uitat la plic si si-a zis: ah, e din Suedia! E plicul cu .ula, nu ma pot abtine. Il deschid. Si l-a pus exact in mijlocul usii de la frigider. Mi-a trimis poza. Nu stii cat de tare m-am inveselit.

 

Ma bucur ca a ajuns! Pe la ora 12 ma gândeam la plic, probabil a fost momentul in care Silvia l-a desfăcut :). Sa va bucurați cu toții de el, și sa va gândiți la mine :)). Când citiți ce scrie :)). 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Laura Nico, Bravo Ramonei, super tare!

Mai ieseam si eu pe vremuri la tururi de lac, pe jos... M-am enervat o data, cred ca era prin anii '90, cand la un moment dat nu se mai putea face turul complet deoarece cineva isi luase o bcata de teren si construise nu stiu ce pe acolo (scria Proprietate privata). Daduse cineva vreo spaga cred. Asa m-am enervat ca nu se putea face turul complet... Dar intre timp a disparut grilajul respectiv.

 

Referitor la finalele de la Wimbledon... Simona e Simona - nu mai am ce sa spun in plus fata de ceea ce s-a spus pana acum, iar la baieti merita oricare din cei 2 sa castige, au fost sensibili egali. Dar trebuia sa existe un castigator... mie imi plac ambii.. sunt in top de ani buni. Djokovici a revenit incredibil la acelasi nivel dupa accidentare (cazuse ceva in clasament). Si ei si Nadal au peste 30 de ani... chiar 37 Federer... tinerii se lasa asteptati, bat inca timid la portile topului -  Thiem, Zverev, Titipas...

 

Ieri al fost la Arena Nationala, la festivitate... multa lume... Sonorizarea mi s-a parut cam naspa... nu se auzea prea bine. Ok, nici nu am stat prea in fata... Parca anul trecut dupa Roland Garros se auzea mai clar.

Am fost cu fetele si la turneul de tenis BRD Open... abia le duc acasa pe la 10 (ultimul meci mereu s-a terminat tarziu)... Zona este extraordinara, ca un parc, alei, verdeata pacat de infrastructura, ca nu se investeste nimic si de degradeaza totul :(

Cred ca va fi ultima editie aici in Bucuresti... anul asta s-a organizat tot aici pt ca s-au certat ungurii intre ei (patronul turneului cu Viktor Orban, cu federatia lor de tenis, nu stiu ce au si ei de impartit), asa ca a zis WTA-ul stop ca trebuia facut calendarul si nu au mai putut sa-l ia inapoi in timp util...

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Buna ziua!

 

Eu sunt intepenita de mijloc si deabia ma misc. In rest nimic nou. Fetele sunt cu dna T si fac teme de vacanta.  C si-a facut permis la biblioteca si nu stiu cum s-a intamplat dar are un ritm ametitor, la 2-3 zile ia alta carte. Sper sa o tina! 

 

Laura, am ratat pozele de la nunta...ma bucur ca totul a iesit asa bine si casa de piatra surorii tale.

 

LauraNico, bravo Ramonei si tie pentru turele de parc. 

 

Miha, felicitari ptr premiu si pentru donație. cum mai e la munca? 

 

Fleur, distractie frumoasa la mare!

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Monica, La mulți ani Andreei!  [flo2]

 

Referitor la numele orașului croat, are doua nume oficiale. Al doilea e Pola. :)

https://ro.m.wikipedia.org/wiki/Pula,_Croația

Asta Pt ca pe lângă croata, limba italiana e și ea oficială. Toate indicatoarele sunt in ambele limbi, pe strada am auzit vb italiana, la restaurant ne întrebau in croata și italiana pana sa spunem ca preferam engleza :). 

 

Însă pe suveniruri, e folosit numai numele croat al orașului, spre deliciul meu și al Vivianei!  [:)]

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...