Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

Pinguini sub soare de solstitiu


Recommended Posts

  • Răspunsuri 997
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Posted Images

Seara buna!

 

Am ajuns in Skopje după o pauza la Ohrid.

 

Rox și eu cred ca e nasol așa examen cum e in Ro. Citisem un articol in care spuneau despre exact acest lucru: dresajul Pt examenele de admitere. P se va descurca oriunde. Ce sunt acele inițiale? Inteleg ca e un liceu privat? Acolo se intra fără medie de admitere? Oricum bine ca este alternativa.

 

Laura of cât de trist de Vecinul tău :(((.

 

Da, voi scrie când ajung acasa traseul și pe unde ne-am oprit. Nu tot a fost planificat de acasa (opririle), doar traseul cu cazări. Restul așa ad hoc, ce mai știa al meu, mai citeam pe moment despre locul unde eram. Pana acum totul a fost Ok. Dar mai avem :). Suntem la jumate :).

 

Daniela of :(. Sa treacă repede!

 

Ioana ma bucur ca ai avut o după-amiaza frumoasa!

Editat de
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Rox, eu il felicit pe Patrick! Notele de la evaluare nu reprezinta ceea ce stie, ceea ce poate, nu sunt definitorii pentru viata lui. 

Notarea pe partea de literatura de la subiectele de romana e destul de subiectiva.

Sper ca  dupa contestatie sa mai obtina niste puncte.

 

O prietena de-a noastra din C-ta, a avut baiatul la ICHC, a terminat acum 2 ani. Acum e student. Tot asa a zis mama lui ca dupa 1 an il muta, dar pana la urma a fost super OK acolo.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Laura, tare, tare rau imi pare pentru tatal copiilor. In situatii din astea nici nu stii prea bine ce sa faci, ce sa spui, cum sa spui. Foarte trist.

 

Daniela, bine ca nu ai cazut mai rau, ca doar cotul a avut de suferit. Sper sa se duca vanataia cat mai repede si sa nu mai apara si alte dureri prin alte parti.

 

Eu sunt pe metereze zilnic, ajungem acasa dupa 9 seara.

Maine, insa, stau acasa, ca micuta de 2 ani are faringita si gastroenterita, mamica ei nu-si mai poate lua zile   pentru concediu medical si o voi avea la asternut, cum se spune.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Rox, imi pare rau, sper sa obtina puncte la contestatii, cel putin la mate. Macar vedeti examenele si va lamuriti. ICHC e ceva cu comert si industrie hoteliera? Mie imi suna bine.

 

Laura, ce nenorocire cu vecinul tau. Mi se pare asa o tragedie lipsita de sens moartea prin accident de munca, nu ar trebui sa mai fie posibil asa ceva in secolul asta. Sper ca familia va primi despagubiri.

 

Mihaela, vacanta placuta in continuare. Urmaresc si eu traseul vostru. De Meteore imi amintesc, le am vizitat cu parintii cand eram mica. Imi amintesc cum urcau proviziile in cosuri trase de sfori pana sus in varful stancilor.

 

Ella, ce bine ca s a adaptat Sheela. Cred ca va distrati cu ea. Si mie mi e dor de Smokey, evit sa l mai pomenesc baiatului, cred ca si lui ii lipseste. Cand ne mai linistim as mai lua un pisoias, dar el vrea caine, eu nu.

 

Ioana, multumesc pentru urari, sigur ca le primim!

Ai dreptate cu ploaia, si aici daca ne luam dupa vreme nu mai facem nimic. Am facut si eu gratar pe ploaie, pe balcon insa.

 

Chiar am facut un mega gratar luni de ziua Quebecului ( nu a plouat). Am devenit relativ experta. Cred ca mancam din el pana plecam in vacanta.

 

Deci noi ne pregatim de vacanta, abia asteptam sa ne luam zborul spre tara. Am inceput bagajele cu costumele de baie! Mai am o zi de lucru maine si gata, vacantaaaaaaaa!

 

Mi am inspectat azi clasa de anul viitor, arata bine, e racoroasa si...goala, a fost o cls a 2 a acolo care s a inchis. Va fi fain ca voi primi tot mobilierul, jucariile, materialul noi, in august cand ma intorc la munca. 

 

Ziua a inceput aici cu ploi cu bulbuci, pana pe la 2 cand am revenit acasa. Am fost azi la scoala cu baiatul ca n aveam unde sa l las.

Am dormit un pic dupa masa si cand m am trezit, soare orbitor si senin, uscat pe jos. Vara in Quebec! E ok, ca avem soccer acum seara.

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Eu va citesc pe sarite, de undeva langa Arezzo. Cald, f cald si sunt deja terminata.. Sunt la a 3 degustare de vin... [alcool]

La multi ani fericiti, Eric!

Rox, tin pumnii sa mareasca notele dupa contestatii. Insa orice ce optiune ar fi, nu e un capat de tara...se vor aranja toate.

Miha, asteptam impresii detaliate, si ma bucur ca esti bine.

Daniela, refacere rapida!

Fleur, drum bun spre tara!

Laura, ce necaz mare pe familia vecinului.

Viv, am citit ca erai nervoasa, dar nu am prins de ce...sper ca s- a rezolvat.

Silvi, sper ca pana la urma au mancat ceva copilele.

Revin!

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Rox, ce s-a intiplat? a aplicat la un liceu competitivsi nu a avut nota sufficient de mare....asa ca ati hotarit sa il ati la liceu privat ? ce inseamna initialele alea?

Sper sa aveti castig de cauza cu contestatia….cand primesti raspunsul.

Si eu zic ca  P. trebuie incurajat. e un baiat f bun, la examene e stress f mare si multi nu fac fata la presiune chiar daca sunt f buni.

 

Mihaela, f frumoasa vacanta ta, te urmaresc pe fb

 

Daniela , vai ce cazatura...bine ca nu ti-ai rupt ceva.

 

Fleur, calatorie placuta, vezi sa nu uiti costumele de baie…Ma bucur pt nooul tau job, mult success!

 

Laura, groaznic , nu am cuvinte! poate ajutati la inceput cateva zile cu mincare gatita, ca saraca femeie cred ca e terminata. apoi poate cu rechizite...incearca si pe forum.

 

Viviana, ai facut tu o casa, te impiedici la o usa?!

 

Ella, sanatate noului membru al familiei.

 

Monica, noi in clasa 9 nu am vazut nici un test important...totul se da pe computer, sau pe hirtii care nu le primim acasa.

ce mi s-a parut f interesant la testele de stat , din ce povesteste William, e ca in functie de raspunsuri , testul se complica gradual...pana nu mai stie sa raspunda.

 

imi place si mie sistemul Nordic...pacat ca nu e asa si la noi. aici nu faci mai nimic fara facultate...peste tot se cer diplome.

Editat de
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

William a primit repartitia meteriilor pt a 10-a.

 

A fost primit la toate clasele avansate, plus la una de nivel colegiu(ap)...plus 1 elective de inginerie , asa ca in loc de 6 ore ...o sa faca maximum de 7.

va fi un an f greu! el se ambitioneaza sa termine si anul asta cu A pe linie si  4.2  gpa.

 

imi pare bine, ca are 7 clase...in felul asta incepe de la 7:30...si numai pierde timpul dimineata acasa pe computer doing nothing

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Buna dimineata

ichc este liceul de informatica, particular. Am fost in iarna la interviu de admitere si l-a luat. Nu concepe altceva in afara de mate/info/automatica.

la contestatii nu se pot intampla minuni, dar macar pentru matematica, unde el e sigur pe ce a facut. Sau asa zice. 

Viviana, la romana la scris el e varza. Nu are talent, nu are tragere de inima si eu m-am lasat pe ce a zis el. Nu trebuia sa o fac. El pierde la compunerea libera, nu la argumentare. Si pierde overall din cauza scrisului pe care cateodata nici el nu il intelege. Ne asteptam totusi la un 8.50. A luat 7.90.

Multumesc tuturor pentru ce ati scris. Sper ca nu v-ati gandit vreo clipa ca am certat copilu’ :). Nua facut-o. El e dezamagit pentru ca se vedea mult mai sus. Asta e... un motiv sa traga mai tare :)

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...