Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

Pinguini sub soare de solstitiu


Recommended Posts

  • Răspunsuri 997
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Posted Images

A, si ma mai face sa ma intreb inca o data de ce mai sunt in tara asta. Sa ma intreb, desi am raspunsul. Al meu nu vrea. Nasii mei (47 ani cu 1 copil de 12 ani) au parasit azi tara.  Mai au 2 copii studenti in Viena. Dar ei s-au carat in Germania. Se poate si la varste inaintate, doar sa vrei!

 

niste rude din constanta au plecat din tara la 70 de ani.

au vindut tot si s-au mutat definitiv in germania cu, copiii. sunt f multumiti de decizia luata. sunt de citiva ani acolo, nu au invatat limba decit f limitat, dar spuneau ca sutn f linistiti, nu mai au asa grija medicamentelor, zilei de maine  ca in tara, le place f mult stiul de viata de acolo. au zis ca nu regreta absolut de loc deciazia luata, decit ca trebuia sa o ia mai devreme.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Nu vad cum te descurci cu o pensie normala dun Ro in Germania. Doar daca ai ceea ce la noi se numesc "pensii speciale"

nu au pensii speciale, nu stiu detalii despre finantele lor decit ca traiesc modest... si  mi-au spus ca toate medicamentele, vizitele... totul sunt gratuite. el are probleme cu inima , ea alte afectiuni.

idea e ca au avut puterea sa faca mutarea chiar si la virsta inaintata.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

multumesc miha  [flo2]   n-am nimic rezervat  [alcool]  [batcap]

 

rox multumesc  [flo2]  am tren direct pana in constanta.de-asta ma gandisem cum ajung din gara constanta in statiuni precum jupiter,neptun...

 

ca merg singurica  cred  [alcool]

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...