Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

Pinguini sub soare de solstitiu


Recommended Posts

  • Răspunsuri 997
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Posted Images

Anja, nu e musai sa fie combinatie. E suficient sa fie jobul stres. Dar contează și câte poate omul duce, cum îl afectează sau nu. Suntem diferiți, psihologia e variata. Depinde mult ce “cari” in spate. 

Miha, nu te supara, [flo2] dar eu nu cred ca e numai jobul...Si tu spui, "depinde ce "cari" in spate"..

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Azi am și eu summer close. Ies la 12:00. Caut idei de dinner ușor pentru gașca pruncului dar vreau sa ies la plaja și eu ca am avut o săptămâna încărcată. 

 

Mi-au schimbat laptopul ieri și încă ma obișnuiesc cu el...am multe chestii noi basca aștept IT sa vina sa imi schimbe docking station ca nu se mai potrivește. In NY am rezolvat, azi o rezolv in CT și marți in NJ. Ma chiombesc in ecranul mic pana ma conectez la monitoare :) :) :) 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

 

 

Miha, nu te supara, [flo2] dar eu nu cred ca e numai jobul...Si tu spui, "depinde ce "cari" in spate"..

 

Pai e jobul, nu e altceva. Care vine peste alte chestii, dar nu de acum, ci din copilărie. Traume. Când n-a fost jobul, a fost altceva. Fac psihoterapie de 4 ani ca sa rezolv problemele, dar unele sunt atât de adânci...totul merge in spirala. Traumele revin atunci când apare triggerul. De data asta este stresul de la job, acel trigger. E complicat, nu știu dacă ma pricep sa explic mai bine. 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Anja mersi, sper și eu. Am diverse variante, o sa văd ce o sa fac. Măcar asta m-a liniștit, ca eu dețin controlul asupra a ce sa fac :)). Dar câte o zi stresanta la job, ma dărâma. 

 

M-au sunat de la district, m-au înscris la “școala de stres”, o sa văd dacă ma ajuta. Am colege care au mers acolo, au zis ca le-a ajutat. 

 

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...