Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

Pinguini sub soare de solstitiu


Recommended Posts

Neata si de la mine!

 

Viv, de cascarabeta zau ca am auzit si eu! Restul nu, dar ma amuza. 

 

Anja, am fost la plaja tot weekendul seara. Luni si Marti nu am ajuns (luni am gatit pina tarziu iar ieri am avut un dinner de servici - mi-a placut ENORM restaurantul de aseara: un resto italian mititel facut intr-o casa pe stil victorian. Intim, decorat cu gust - nici sa te simti ca in sufrageria mamitzei dar nici ceva impersonal, tras la sablon. Si pus intr-un cartier rezidential...pur si simplu am avut impresia ca merg la cineva in vizita. Paste facute in casa, m-am lins pe degete!!!

 

Miha, si eu "glumesc" mereu cu sotul ca as mai vrea un caine, niste gaini, 2 alpaca...as strange toate animalele posibile :) :) El nu vrea!!!! Dar il amenint ca daca reusesc sa castig la loterie, imi fac ferma de animale abandonate!!!

 

Ioana, eu nu prea am fost atenta la fluctuari in stari hormonale - eu nici nu am menstruatie (tratament sa imi suprime menstruatia) de mai bine de 10 ani. Nervoasa, iritabila si cu capsa pusa cred ca sint mai des de o saptamina pe luna (daca intrebi pe altii)!

 

Am o groaza de treaba si "procrastinez" la greu!

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 997
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Posted Images

Nu am avut niciodata probleme din astea cu hormonii. Sora mea avea. Si era rau de tot. Adica  era atat de nervoasa incat nici ea pe nu se suporta.

 

A incercat toate tratamentele existente pentru asa ceva. Nu au dat roade.

Pana la urma a facut ablatie endometriala.

 

Am facut o mica mancare de ghizdromele. [:D]

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Ah, Antmil, si sor-mea si-a facut ablatia gratuit prin asiguare.

si cand i-au trimis aia hartiile  de informare, sa-i  cada fatza. Era trecuta cu un cost de 30.000 USD.

Mama ce era la gura ei!

 

Da, si eu tot prin asigurare, clar!!! Habar nu am cit a fost - am avut o reanimare foarte urata, mi-a luat tensiunea razna intr-un hal fara de hal (ba in sus ba in jos cu rapiditate) si au muncit o echipa intreaga sa ma stabilizeze DUPA operatie (operatia a luat cam o ora si recuperarea aproape 10 ore). Mi-a fost frica sa ma uit pe factura. 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

si eu zic ca nu am schimbari de atitiudine si mood….dar mai sunt si exceptii ca de ex:


 


avem de taiat un stejar mare, am primit permis de la oras,  dar costul e exhorbitant...am primit estimari si de $5000...abia , abia am gasit pe cienva cu licenta tot, sa ne taie la 1700...dar treb sa dau eu lemnul separat.


 


si alta problema care imi strica moodul, asigurarea la casa. am primit citatie ca vechea asigurare nu-mi reinoiese contractual (cica de cind cu focurile din paradis etc...suntem in zona cu risc ridicat de foc)...am primit si pt asta tot felul de estimari chiar de pret triplu fata de ce platesc acum.


 


la fel de cind cu focurile compania de electric si gaz au marit tarifurile...ca deh cu banii oamenilor treb sa isi plateascca pagubele facute si neglijenta.


Editat de
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...