Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

Sorina, fetita adoptata si scandalul creat


Recommended Posts

Cine poate sa ia in considerare ce zic acei escroci emotionali,familia Saramat?

Cand Sorina era in potrivire cu familia Sacarin hop si Saramatii fac o "cerere" de adoptie.

Pentru cunoscatori lucrurile nu merg asa.Trebuie sa faci intai un dosar de adoptie,sa te califici ca familie adoptatoare,chiar daca ai mai adoptat o data(acesta este si cazul nostru).Este mai mult ca sigur ca ei nu se calificau potrivit veniturilor declarate,cu un singur salariu 4 persoane.

"Cererea" lor era o manevra mizerabila a unor sarlatani,care credeau ca prostesc pe toata lumea.Apoi cand familia Sacarin a venit in Romania,au inceput cu toate mizeriile.Acuzatie de trafic de copii si de organe.Apoi sechestrare de minor si teatru la televiziunile penalilor.

Acesti impostori trebuiesc arestati pentru aceste fapte extrem de grave nu tratati ca victime.

Editat de
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • 2 weeks later...
  • Răspunsuri 78
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Posted Images

  • 6 months later...

 

 

a trecut un an si organele Sorinei sunt in viata si foarte fericite. detalii aici

 

Se gasesc cartitori si acum, la comentarii. O doamna e indignata ca Sorina are unghiile murdare, in poza in care tine in maini, mandra, diploma de absolvire a scolii primare. Of, doamne...

Ea e fericita si asta e cel mai important.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • 2 weeks later...
  • 2 months later...

Sorina a fost adoptată încă o dată, de data asta în State. Tot de părinții ei adoptivi, se înțelege. Eu nu am înțeles foarte bine motivația, cu valoare mai mult simbolică.

 

Aici un interviu pe tema asta și altele, interviu în care Sorina refuză să răspundă în română, ceea ce a suscitat multe comentarii indignate. E de reflectat de ce face asta.

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Motivatia pentru care au re-adoptat-o este o procedura legala - astfel fetita primeste mai repede cetatenie americana.

Aici e diferit. Ticmai am verificat cu prietena mea care a adoptat un băiețel din România acum doi ani. Copilul primește cetățenia Canadei din momentul adopției (adopție care a avut lic în România). De asta nu înțelegeam motivația lor. Acum am înțeles.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Participă la discuție

Poți posta acum și te poți înregistra mai târziu. Dacă ai un cont, autentifică-te acum pentru a posta cu contul tău.
Notă: postarea ta va necesita aprobarea moderatorului înainte de a fi vizibilă.

Oaspete
Răspunde la acest subiect...

×   Lipire ca text formatat.   Lipește ca text simplu în schimb

  Sunt permise doar 75 de emoji.

×   Linkul tău a fost încorporat automat..   Afișează în schimb ca link

×   Conținutul tău anterior a fost restaurat.   Șterge editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini dintr-un URL.

Se încarcă...

×
×
  • Adaugă...