Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

Hai Simona! Suntem mandri de tine


Recommended Posts

  • Răspunsuri 64
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Posted Images

  • Administrators

Ce meci minunat! Vai ce am tipat pe aici cu totii. 

Insa, ce fata minunata, ce modesta, ce placuta, ce muncitoare. 

 

Am vazut meciul la televiziunea olandeza - mereu in sus si in jos - romanca Simona... deci, deh nu ai cum sa nu te umfli in pene cand un cineva din tara ta ia cel mai prestigios titlu de tenis. Si olndezii au spus - ca este un moment istoric pentru Romania.

Deci - celor care ma intrebau cinic de ce sunt mandrA ... [hia]

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Administrators

SI, uite ce scrie si constipatul BBC (unde la tenis era tapetat numai cu Serena inainte de meci) - am marcat ce trebuie citit.

scrie clar ca Romania's Simona Halep.

 

simona-a.jpg

 

INSA, treand peste acest lucru - acest eveniment este important petnru Romania pentru ca elibereaza multi sportivi romani de un anume complex si pentru ca arata toti celor care cred in ei - ca se poate sa dream big. BRAVO SIMONA!

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Acum daca stam strâmb și judecam drept, daca nu juca Simona, eu (și mulți din voi) nu ma/ne uitam la meciul asta având  in vedere la cit de slab a jucat Serena și cit de obosita și plictisita era spre sfirsit. O finala foarte dezamagitoare și scurta pentru oricine, in afara de romani. [:)] Pai se compara cu semifinala de ieri dintre Nadal și Federer unde au jucat  3 ore pe viața și pe moarte? De-abia aștept  finala mîine. 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Si eu sunt mandra de Simona. A facut un meci foarte bun, incredibil. Numai cine nu stie cu ce se mananca tenisul de fapt, poate spune ca vai Serena nu era ea insasi.

Adevarul este ca a surprins-o jocul Simonei.

 

Mandrie inseamna si ceva ce iti produce satisfactie si placere. Sa o  urmaresc a fost o placere si am  simtit o mare  satisfactie ca a invins-o pe Serena care nu imi place.

 

Ma uit la tenis de cand aveam vreo 10 ani.

 

Baietii joaca 3  din 5 seturi. Fetele 2 din 3. De aia a fost mai lung meciul baietilor.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Acum daca stam strâmb și judecam drept, daca nu juca Simona, eu (și mulți din voi) nu ma/ne uitam la meciul asta având  in vedere la cit de slab a jucat Serena și cit de obosita și plictisita era spre sfirsit. O finala foarte dezamagitoare și scurta pentru oricine, in afara de romani. [:)] Pai se compara cu semifinala de ieri dintre Nadal și Federer unde au jucat  3 ore pe viața și pe moarte? De-abia aștept  finala mîine. 

Cumva m-am intrebat...oare a facut ceva sedinte de terapie sa-si mentina frustrarea in friu?

 

A reactionat neasteptat de bine la o asemenea infringere...

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Dupa orice standarde, un meci de 56 de minute e un merci.... foarte scurt. Imaginati-va ca ați plătit o groaza pe bilete, ați călătorit pina in Wimbledon, ați stat cu capul in soare ore la cozi pina ați intrat pe stadion, ca sa vedeți 56 de minute de Serena dind mingea in fileu și de-abia rasuflind. La noi specialiști precum McEnroe au zis ca nu e in forma, dar au lăudat-o pe Simona care și-a perfecționat fantastic jocul pe iarba. Pentru mine ca românca a fost un meci superb, dar dacă Simona era bulgăroaica nu mi-aș și bătut prea tare capul cu meciul asta.  

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Nasol de spectatori.

Ar fi trebuit Halep sa piarda un set ca sa se mai joace o juma de ora sa-si justifice statul in soare si costul biletelor.

 

un iubitor de tenis apreciaza frumusetea unui meci nu timpul.

Cand jucatorul baga mingea in fileu sau o da afara e si din cauza  loviturii adversarului. Lovitura oricarui jucator e dependenta si de  cum ii  vine mingea in racheta sau teren, de cum o trimite adversarul.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Participă la discuție

Poți posta acum și te poți înregistra mai târziu. Dacă ai un cont, autentifică-te acum pentru a posta cu contul tău.
Notă: postarea ta va necesita aprobarea moderatorului înainte de a fi vizibilă.

Oaspete
Răspunde la acest subiect...

×   Lipire ca text formatat.   Lipește ca text simplu în schimb

  Sunt permise doar 75 de emoji.

×   Linkul tău a fost încorporat automat..   Afișează în schimb ca link

×   Conținutul tău anterior a fost restaurat.   Șterge editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini dintr-un URL.

Se încarcă...

×
×
  • Adaugă...