Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

Hai Simona! Suntem mandri de tine


Recommended Posts

  • Răspunsuri 64
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Posted Images

A nu-ti placea de cineva si a avea aversiune sunt doua lucruri total diferite. Nici mie nu-mi place stilul de joc al Serenei, bazat numai pe forta. Nu ii contest munca depusa, nu asta era subiectul.

 

Da, asa e - cind esti pusa intr-o categorie de gorila, masculina, bruta, violenta etc., sint doar niste termeni de alint si da bine sa ne facem ca ploua.

 

https://www.vox.com/2015/3/11/8189679/serena-williams-indian-wells-racism

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Aseara, zeci de mii  de oameni au ovationat-o pe Simona pe Arena Nationala, unde si-a prezentat trofeul castigat. 

 

"Este o mare bucurie să vă am alături în această seară, să împărţim acest trofeu, pentru că este al nostru, este al ţării, în primul rând şi este o seară foarte specială pentru mine.  .....

Mulțumesc foarte mult, bineînțeles, României pentru că m-am născut aici și sper să trăiesc aici toată viața"  - au fost doua din declaratiile Simonei Halep. 

 

Asta e Simona, astia suntem noi , roamanii.  Cand performantele in sport (si in orice domeniu in general) se numara pe degete, romanii isi pretuiesc si isi manifesta admiratia si mandria pentru eroii sai. Pentru unii ar parea prea mult patriotism, nationalism, patetism chiar .. dar sunt convinsa ca sentimentele Simonei si ale celor care au ovationat-o si care se mandresc cu ea sunt sincere. 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Nu e vorba ca se face cineva ca ploua.

Pur si simplu partea asta cu haterii nu intra in sfera  de interes. De ce ar citi cineva astfel de elucubratii?

 

Simona Halep are cei mai multi hateri din top 10 WTA. Exista si o pagina speciala: I hate Simona Halep.

- nu a fost la olimpiada din Rio
- O venereaza pe Sereena
- Este un looser
- are joc plictisitor

- are fata de castor

- grohaie ca un porc

 

Si nu mai continui ca nu are rost.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Si o porte dintr-un articol scris de McKinon pentru Romania Insider:

 

 

The “Audrey Hepburn” of tennis wins at Wimbledon

 

Simona Halep made and created history for the people and country of Romania at Wimbledon and all who live there should take great pride in that incredible accomplishment. For those of us outside of Romania, we should pause to realize that we just witnessed something all too rare these days.
An athlete of style, grace, charity, class, humility, and faith rise to the pinnacle of her sport. Simona Halep is a role model who should be cherished for the values she brings to her sport and…life. Her success elevates us all”

 

 

https://www.romania-insider.com/audrey-hepburn-tennis-wimbledon

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Administrators

Eu am o simpatie aparte pentru Serena - subiectiva as spune  - s-a luptat cu o problema medicala pe care am avut-o si eu si am luat de la ea suportul mental.

 

Insa, nu imi place stilul ei de joc. Joc tenis in timpul liber - amatoristic si inteleg un pic stilurile de joc.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Participă la discuție

Poți posta acum și te poți înregistra mai târziu. Dacă ai un cont, autentifică-te acum pentru a posta cu contul tău.
Notă: postarea ta va necesita aprobarea moderatorului înainte de a fi vizibilă.

Oaspete
Răspunde la acest subiect...

×   Lipire ca text formatat.   Lipește ca text simplu în schimb

  Sunt permise doar 75 de emoji.

×   Linkul tău a fost încorporat automat..   Afișează în schimb ca link

×   Conținutul tău anterior a fost restaurat.   Șterge editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini dintr-un URL.

Se încarcă...

×
×
  • Adaugă...