Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

Monitorizare dupa FIV reusit


Recommended Posts

Fetelor, va multumesc mult pentru raspunsuri.

Imi cer scuze ca am intarziat atat de mult in a va multumi.

Am fost atat de imprastiata si ingrijorata ca am si uitat de forum

Acum suntem bine, am ramas cu un singur embrion frumos si sanatos si ne rugam zilnic sa creasca in continuare mare si sanatos.Am gasit in sfarsit un medic aici in Constanta, cu care sa ne intelegem si care sa ne inteleaga nevoile si speram ca totul va fi bine in continuare.Momentan fac tratament cu progesteron-6 ovule pe zi si 1 injectie pe saptamana, si ma simt aproape vinovata ca nu am greturi nici senzatii acute de rau

Va imbratisez si va doresc sarcina usoara si bebei sanatosi

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 13
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

"Draga mea, fix cu aceleasi probleme ma confrunt si eu. Am facut fiv acum 8 saptamani si la mine s-a prins un singur bebe. Am avut de cateva ori sangerari, iar de cateva zile durerile de burta s-au intensificat. Din pacate, doctorii la care am incercat sa merg mi se par extrem de superficiali, habar nu au de eforturile pe care le-am facut pentru a obtine aceasta sarcina, mai mult decat atat, unul dintre doctori mi-a spus pe sleau ca in primul trimestru de sarcina se poate intampla orice, ca de altfel pe tot parcursul sarcinii.  In plus, eu locuiesc intr-un orasel mic, doctorii de aici sunt mediocri si nici aparatura nu au. Chiar nu stiu incotro sa o apuc, mai ales ca mi-e frica sa fac deplasari cu masina pe distante lungi, in conditiile in care mi s-a spus ca exista iminenta de avort. "

 

Adriana, sper ca sunteti bine tu si bebe .Pentru mine progesteronul a fost vital .

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Buna fetelor 

 

Eu sunt in săptămâna 10 după FIV și i au progesteron încă din prima zi de embriotransfer.

dimineata Crinone și seara Utrogestan 2 de 200mg

(Am luat Lutinus dar nu era ok și l au schimbat cu Utrogestan)Posibil sa iau pana la sfârșit .

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • 2 weeks later...

 

 

Buna fetelor Eu sunt in săptămâna 10 după FIV și i au progesteron încă din prima zi de embriotransfer. dimineata Crinone și seara Utrogestan 2 de 200mg (Am luat Lutinus dar nu era ok și l au schimbat cu Utrogestan)Posibil sa iau pana la sfârșit .

 

Felicitari si sarcina usoara!

Unde ai facut FIV?

...Si de ce dimineata Crinone si seara Utrogestan?Nu e aceeasi substanta activa?

Eu am inceput cu 1×200 progesteron de trei ori pe zi, am crescut la 2×200 si injectabil,din cauza sangerarilor, iar acum scadem doza treptat., dar voi ramane cu minim o doza seara pana nu se stie cand...

P.S. Am alternat Utrogestan si Arefam, in functie de ce gaseam disponibil in farmacie

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Participă la discuție

Poți posta acum și te poți înregistra mai târziu. Dacă ai un cont, autentifică-te acum pentru a posta cu contul tău.
Notă: postarea ta va necesita aprobarea moderatorului înainte de a fi vizibilă.

Oaspete
Răspunde la acest subiect...

×   Lipire ca text formatat.   Lipește ca text simplu în schimb

  Sunt permise doar 75 de emoji.

×   Linkul tău a fost încorporat automat..   Afișează în schimb ca link

×   Conținutul tău anterior a fost restaurat.   Șterge editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini dintr-un URL.

Se încarcă...

×
×
  • Adaugă...